Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abramowicz pisze do premiera. "Dobrowolność składek społecznych ZUS na 6 miesięcy"

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców chce, aby przedsiębiorcy mogli na pół roku wprowadzić dobrowolność przy płaceniu składek ZUS. Według jego propozycji, przedsiębiorca nie musiałby zwracać się do ZUS-u ze specjalnym wnioskiem. Wystarczyłby e-mail lub telefon do ZUS-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Abramowicz chce ograniczyć biurokrację przy "wakacjach składkowych" (Fot: MAREK WISNIEWSKI / Puls Biznesu / Forum)

Jak mówi w rozmowie z money.pl Abramowicz, w ostatnich dniach dostaje mnóstwo wiadomości od mikroprzedsiębiorców. Mówią, że w obecnej sytuacji największym problemem są dla nich składki ZUS.

- Przedsiębiorcy pytają: skąd mają wziąć pieniądze, skoro obroty spadły do zera? - mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Dlatego ma propozycję, z którą już się zgłosił do premiera Morawieckiego. Apeluje, by na 6 miesięcy wprowadzić dobrowolność płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorcy jednak ciągle musieliby opłacać składki zdrowotne.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

Adam Abramowicz pisze w liście do premiera, że zaproponowane wcześniej rozwiązanie nie jest najbardziej optymalne. Bo choć przerwę w płaceniu składek już zaproponowano, to każda taka sytuacja miałaby być indywidualnie konsultowana przez przedsiębiorcę z ZUS-em.

- Pisanie wniosków do ZUS z obowiązkiem uzasadnienia, indywidualne rozpatrywanie i inne biurokratyczne obciążenia nie będą służyły uspokojeniu przedsiębiorców i nie pozwolą im na skupienie się na minimalizowaniu skutków kryzysów w swoich firmach - pisze rzecznik w liście do premiera.

Apeluje więc, aby chęć nieodprowadzania składek można było zgłosić po prostu telefonicznie bądź e-mailem.

- Nie możemy pozwolić sobie na biurokrację - liczy się czas i szybki rezultat - pisze Abramowicz.

Abramowicz liczy, że jego propozycja trafi ostatecznie do pakietu wsparcia dla firm dotkniętych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

PodatnikPROPONUJĘ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM BUDŻETÓWKI ORAZ POLITYKOM wprowadzić wypłaty 2600 brutto do czasu zażegnania kryzysu epidemiologicznego. Tylko … Czytaj całość

13-03-2020

FelekZwolnienie na telefon... a za 4 lata i 364 dni wizyta kontrolera z informacją "żadnego telefonu nie było", "żadnego koronawirusa nie … Czytaj całość

13-03-2020

obywatelka RPja apeluję do pana Abramowicza - ładne nazwisko - żeby przez pół roku zrezygnował ze swoich poborów, jakie by one i skąd, nie były

Rozwiń komentarze (74)