Notowania

Allegro kreśli plany na rok 2020. Zakłada wzrost liczby ofert do ok. 200 mln

Rok 2020 będzie dla platformy Allegro rokiem inwestycji w rozwój usługi Allegro Smart. Spółka chce również usprawnić system dostaw. Na ten cel przewidziana jest większość z budżetu na inwestycje wynoszącego 1 mld zł. Allegro liczy na wzrost liczby ofert na portalu z 130 mln do 200 mln.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Allegro prezentuje strategię na 2020 rok.

Plany platformy na nadchodzący rok kreśli jej prezes Francois Nuyts, cytowany przez portal dlahandlu.pl. Zapowiada on budżet inwestycyjny na poziomie 1 mld złotych, które będą przeznaczone m.in. na usprawnienie systemu dostaw, rozwój Allegro Smart, a także zwiększenie wizyt klientów w serwisie.

Usługa lojalnościowa ma otrzymać przede wszystkim zwiększoną bazę punktów dostaw. Obecnie jest ich 20 tys. Przesyłki w ramach usługi mogą również dostarczać kurierzy.

Jak podaje Allegro, usługa Smart jest dostępna przy ok. 70 mln ofert. Korzystający z niej klienci zaoszczędzili 500 mln złotych. Rekordzista - 90 tys.

Zobacz też: Allegro pod lupą UOKiK. Prezes Urzędu komentuje

Oprócz tego usprawniona ma zostać również obsługa klienta. Więcej instrumentów wspierających mają otrzymać sprzedawcy.

Jak zatem platforma chce osiągnąć założone cele? Poprzez zachęcanie nowych sprzedawców do dołączenia do Allegro. Prezes Nuyts wskazuje, że wystawienie oferty na stronie jest darmowe w niemal każdej kategorii. W jego ocenie to Allegro bierze na siebie sporą część ryzyka związanego z handlem.

Allegro wskoczyło do pierwszej 10 największych platform e-commerce.
Allegro w gronie 10 największych platform e-commerce. Obok Amazona, eBay i AliExpress

Taka polityka ma zwiększyć liczbę sprzedawców aktywnych na platformie o 20 proc. do końca bieżącego roku. Obecnie zarejestrowanych jest ok. 140 tys. kont sprzedawców.

Zwiększenie aktywności ma być tożsame ze zwiększoną liczbą ofert wystawionych na platformie. Według szacunków przedstawionych przez Allegro, sprzedawcy mają dodawać nawet 200 tys. nowych ofert dziennie, co da łącznie 200 mln ofert do końca 2020 roku.

Polacy wykupują książki Olgi Tokarczuk. Sieci księgarń proszą już wydawnictwo autorki o zwiększenie nakładów.
Nobel dla Olgi Tokarczuk. Polacy rzucili się na książki pisarki. "Konieczne będą dodruki"

Nuyts podkreśla też, że "wkład ekosystemu Allegro w polską gospodarkę" jest coraz znaczniejszy.

- W 2019 roku wraz z naszymi sprzedawcami i partnerami biznesowymi przyczyniliśmy się do zwiększenia polskiego PKB o 13 mld złotych. Allegro odprowadziło podatki w wysokości 0,5 mld złotych, co stanowi równowartość 70 proc. rocznych wydatków z budżetu publicznego na gospodarkę mieszkaniową - tłumaczy prezes Allegro.

Allegro podaje, że miesięcznie portal odwiedza 18 mln Polaków. W 2019 roku platformie udało się zwiększyć sprzedaż o 118 proc.

UOKiK sprawdzi postępowanie Allegro względem mniejszych podmiotów.
UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko Allegro. Podejrzewa, że gigant wykorzystuje swoją pozycję

Pod koniec 2019 roku przeciwko Allegro postępowanie wszczął UOKiK. Urząd sprawdzi, czy gigant nie wykorzystuje swojej dominującej pozycji względem sprzedawców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2020

Bestsilver...najgorsi są.w handlu Ci którzy nic nie robią a biorą za to pieniądze. Allegro wydaje kogo pieniądze? Prowizje coraz wyższe, wystawianie ofert … Czytaj całość

13-02-2020

DarekAllegro ponosi największe ryzyko? Jakie?

13-02-2020

rf7yrtfaliexpress pożre allegro

Rozwiń komentarze (6)