Notowania

startup
09.05.2019 12:25

Anna Streżyńska będzie motywować… marchewką? Była minister rusza z nowym biznesem

Była minister cyfryzacji, a dziś szefowa firmy MC2 Innovations uruchamia platformę Carrotspot. Będzie to narzędzie dla pracodawców do motywowania swoich podwładnych. Czy zawojuje rynek? – Czekamy na wielkie boom – odpowiada Anna Streżyńska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Anna Streżyńska to była minister cyfryzacji, wcześniej także szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Od pisemnych pochwał po karty multisport czy kursy językowe. Firmy mają różne systemy nagradzania. Firma MC2 Innovations postanowiła zebrać wszystkie benefity w jednym miejscu. Tak powstało Carrotspot.

- Zastanawialiśmy się, co może być niefinansowym motywatorem do pracy, który nie obciążałby kiełkującej firmy, a jednocześnie sprawiłby, że pracownik poczuje się doceniony. Zobaczyliśmy, że wokół nas jest mnóstwo takich zasobów – powiedziała podczas konferencji Anna Streżyńska.

W systemie zdefiniowano 120 nagród, zarówno materialnych, jak i niematerialnych. Pracownik wybiera kategorię nagród, które go interesują. Następnie kierownik zespołu wręcza tokeny tym osobom, które chciałby docenić za ich pracę. Tokeny można zamienić na nagrody. Albo wymienić między sobą.

Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

W listopadzie ubiegłego roku ruszyły pilotażowe wdrożenia systemu. W lutym pojawili się pierwsi klienci, którzy zapłacili za usługę. Dziś z Carrotspot korzysta sześć firm z branż IT, produkcji i consultingu.

Platforma zarabia na opłatach subskrypcyjnych od małych firm. W przypadku dużych pobiera natomiast stałą, wynegocjowaną opłatę. Uśredniona stawka wynosi ok. 4 zł w przeliczeniu na pracownika.

Na rynku działają systemy My Benefit, rozwiązania kafeteryjne czy bony Sodexo. Czym Carrotspot będzie rywalizować? Twórcy mówią wprost: nietuzinkowymi nagrodami.

- Okazuje się, że są firmy, w których wartością dla pracownika jest możliwość siedzenia bliżej okna, udostępnienie lokalu na imprezę albo możliwość wpływu na decyzje firmy – wyjaśnia Arkadiusz Szczebiot, który zarządza procesami IT MC2 Innovations.

Zdaniem założycieli platformy firmy mogą zyskać lepszą kontrolę nad budżetem i zwiększyć produktywność. Przedsiębiorcy mogą też przyciągać talenty i zatrzymywać w firmie te osoby, które zastanawiają się nad odejściem.

- Mamy problem z motywowaniem pracowników. Wiele rzeczy już było, nie wszystkie narzędzia trafiają w punkt. Zrobiliśmy produkt, który będzie nastawiony na budowanie relacji między przedsiębiorcą a pracownikiem – wyjaśniła Streżyńska.

Narzędzie powstało dzięki pieniądzom ze zbiórki udziałowej. Potrzeba było ok. 700 tys. zł na rozwój produktu. Ostatecznie na platformie Beesfund udało się zebrać ponad 815 tys. zł.

Anna Streżyńska to była minister cyfryzacji, wcześniej także szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Po odejściu z rządu założyła firmę MC2 Solutions, która specjalizuje się w wykorzystaniu technologii blockchain.

Na początku firma nawiązała współpracę z platformą z branży gier komputerowych, Kinguin. Projekt jednak nie zakończył się dobrze o czym pisaliśmy tutaj. Czy teraz będzie inaczej?

- Nie pracujemy jak w ministerstwie dla 38 mln Polaków, tylko prowadzimy startup. Staramy się przetrwać i wprowadzić transformację cyfrową. Czekamy na wielkie boom – ripostowała Anna Streżyńska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2019

aninBardzo madra kobieta. Kiedys w rzadzie pisu była ministrem cyfryzacji. Potem zmuszano ja, aby wstapila do pisu i odmowila. Odeszla z tego dziadostwa. … Czytaj całość

09-05-2019

asdfoderwana od realiow PAniusia:) zawsze bawi mnie jak wysocy urzednicy nie majacy pojecia o rzeczywistym rynku i biznesie zaczynaja wdrazac swoje … Czytaj całość

09-05-2019

piadapanienka myśli ,że za "uścisk prezesa" ludzie wrzucą 5 bieg , fajne myślenie gdy w koło są frajerzy a nie, ludzie znający matematykę

Rozwiń komentarze (51)