Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bez cyfryzacji zginiesz. Firmy mają tego świadomość

W dobie pandemii okazało się, że informatyzacja usług to dla wielu firm jedyna szansa na utrzymanie się na rynku. Zdecydowana większość to zrozumiała, co widać w danych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Komputer i internet. Teraz dla przedsiębiorców to podstawowe narzędzie pracy

Jak pisze "Puls Biznesu", wielu przedsiębiorców dostrzega konieczność zaangażowania nowych technologii do swojej działalności.

- Zmiana trybu pracy na zdalny zmusza je do wdrożeń technologicznych. COVID-19 pokazał, że większość procesów w firmach może odbywać się online: od fakturowania po obieg dokumentów — mówi "PB" Piotr Siarkiewicz, dyrektor regionalny spółki Avenga, firmy działającej w branży IT.

Co to oznacza w praktyce? Siarkiewicz twierdzi, że większość firm duży nacisk kładzie się na tzw. rozwiązania chmurowe. 65 proc. planuje utrzymać lub nawet zwiększyć poziom inwestycji w tego typu usługi.

Firmy nie zwalniają, a chcą zatrudniać. Pracownicy czekają na podwyżki. Wraca normalność

Jak zresztą informowaliśmy w money.pl, wiele firm zdało egzamin z pandemii. Tak przynajmniej wynika z badania Business Centre Club.

W jaki sposób firmy przystosowały się do nowej rzeczywistości? BCC wyróżniło trzy typy działań: szukanie nowych rynków, automatyzacja i reorganizacja działalności. Teraz się to potwierdza, szczególnie jeśli chodzi o automatyzację.

KE przedstawiła najnowszy ranking indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI).
Polska w trzeciej dziesiątce rankingu UE. 15 proc. mieszkańców nie korzysta z internetu

- Epidemia zwiększyła gotowość firm do dalszej digitalizacji. Dla dostawców IT to powód do zadowolenia, ale też ogromne wyzwanie: muszą lepiej wsłuchiwać się w cyfrowe potrzeby swoich klientów, aby nieść im realną pomoc - dodaje Piotr Siarkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2020

ralfTak się niszczy małe firmy a kolosy sie z tego smieją

Rozwiń komentarze (1)