Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Bez cyfryzacji zginiesz. Firmy mają tego świadomość

1
Podziel się:

W dobie pandemii okazało się, że informatyzacja usług to dla wielu firm jedyna szansa na utrzymanie się na rynku. Zdecydowana większość to zrozumiała, co widać w danych.

Bez cyfryzacji zginiesz. Firmy mają tego świadomość
Komputer i internet. Teraz dla przedsiębiorców to podstawowe narzędzie pracy (Unsplash.com)
bELhcnCJ

Jak pisze "Puls Biznesu", wielu przedsiębiorców dostrzega konieczność zaangażowania nowych technologii do swojej działalności.

- Zmiana trybu pracy na zdalny zmusza je do wdrożeń technologicznych. COVID-19 pokazał, że większość procesów w firmach może odbywać się online: od fakturowania po obieg dokumentów — mówi "PB" Piotr Siarkiewicz, dyrektor regionalny spółki Avenga, firmy działającej w branży IT.

Co to oznacza w praktyce? Siarkiewicz twierdzi, że większość firm duży nacisk kładzie się na tzw. rozwiązania chmurowe. 65 proc. planuje utrzymać lub nawet zwiększyć poziom inwestycji w tego typu usługi.

bELhcnCL
Zobacz także: Firmy nie zwalniają, a chcą zatrudniać. Pracownicy czekają na podwyżki. Wraca normalność

Jak zresztą informowaliśmy w money.pl, wiele firm zdało egzamin z pandemii. Tak przynajmniej wynika z badania Business Centre Club.

W jaki sposób firmy przystosowały się do nowej rzeczywistości? BCC wyróżniło trzy typy działań: szukanie nowych rynków, automatyzacja i reorganizacja działalności. Teraz się to potwierdza, szczególnie jeśli chodzi o automatyzację.

bELhcnCR

- Epidemia zwiększyła gotowość firm do dalszej digitalizacji. Dla dostawców IT to powód do zadowolenia, ale też ogromne wyzwanie: muszą lepiej wsłuchiwać się w cyfrowe potrzeby swoich klientów, aby nieść im realną pomoc - dodaje Piotr Siarkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELhcnDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ralf
rok temu
Tak się niszczy małe firmy a kolosy sie z tego smieją