Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bloober Team wchodzi do najwyższej ligi producentów gier. Spółka podpisała wielki kontrakt

Producent gier Bloober Team podpisał kontrakt z globalnym wydawcą na produkcję gry. Jego całkowita wartość przekracza wysokość kapitałów własnych krakowskiego studia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Bloober Team jest producentem m.in. Blair Witch.

Bloober Team w komunikacie prasowym deklaruje, że "podpisał z globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży, umowę na produkcję gry". Deweloper nie podaje informacji, o jakiego wydawcę chodzi. Wiadomo natomiast, że umowa dotyczy praw do własności intelektualnej, które posiada zleceniodawca.

Co ważne, spółka deklaruje, że całkowita wartość prac zleconych przekracza wysokość kapitałów własnych spółki. Pod koniec 2019 wynosiły one ok. 29 mln złotych. Bloober Team w ubiegłym roku zanotował przychody w wysokości 26,6 mln złotych.

- Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki deklaruje miliardy na inwestycje. Prezes Budimexu komentuje

- Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku - dodaje Piotr Babieno.

CD Projekt szykuje się do wrześniowej premiery gry Cyberpunk 2077, której bohaterowi wizerunku użyczył aktor Keanu Reeves
CD Projekt największą spółką na GPW

Spółka zapowiada, że płatności związane z tym projektem będą następować po realizacji kolejnych kamieni milowych. Jednocześnie developer zapewnia, że umowa ta będzie mieć wpływ na wyniki spółki jeszcze w tym roku, ponieważ pierwsza płatność nastąpi jeszcze w kwietniu.

Paweł Marchewka (na zdjęciu) mówi, że przez ostatnie tygodnie zauważył wzrost aktywności graczy w Chinach.
Techland nie traci na koronawirusie. "Widzimy większą aktywność graczy"

Bloober Team to niezależny producent gier wideo. Powstał w 2008 roku, a od roku 2011 roku jest notowany na NewConnect. Z krakowskiego studia wyszły takie tytuły, jak: seria "Layers of Fear", "Observer" i "Blair Witch".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz