Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny 500+ wzbudza zainteresowanie firm i Polaków

25
Podziel się

Polski Bon Turystyczny, zwany potocznie nowym 500+, wystartował w piątek. Od tego czasu ZUS odebrał blisko 6 tys. połączeń osób zainteresowanych udziałem w programie mającym wspomóc branżę turystyczną.

Bon turystyczny wystartował i wzbudza spore zainteresowanie (zdj. ilustracyjne).
Bon turystyczny wystartował i wzbudza spore zainteresowanie (zdj. ilustracyjne). (Materiały WP)
bDIyAWzV

Bon turystyczny wzbudza spore zainteresowanie Polaków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię, na której można uzyskać informacje co do nowego programu.

Jak informuje ZUS za pośrednictwem Twittera, przez pierwsze trzy dni zadzwoniło ok. 6 tys. osób. Wśród nich znalazły się zarówno firmy oraz podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu, jak i sami turyści.

Od soboty wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane dołączeniem do programu bon turystyczny, mogą zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak podaje "Puls Biznesu", w poniedziałek z tej możliwości skorzystało 2156 firm.

bDIyAWzX
Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny, gdzie nim płacić? Prezes ZUS wyjaśnia

Pierwsza lista podmiotów obsługujących bon Polska Agencja Turystyczna opublikuje na swojej stronie dokładnie 1 sierpnia. POT szacuje, że do programu dołączy 50-75 tys. podmiotów.

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, na które jest przyznane świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dodatkowo dla dzieci niepełnosprawnych zasiłek będzie zwiększony o kolejne 500 złotych. Pieniędzy tych nie można wymienić na inne środki płatnicze.

bDIyAWAd

Warto pamiętać, że rejestracja będzie ciągła aż do zakończenia programu. Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIyAWAy
KOMENTARZE
(25)
logika.....
7 miesięcy temu
W Polsce wszystko na koszt podatnika . Żaden budżet nie wytrzyma takiego rozdawnictwa . Najgorsze jest to , że ci którzy teraz korzystają z tego , będą musieli kiedyś zacisnąć pasa i...odpokutować za błędy obecnych rządzących . Żyje się tu i teraz , a nie patrzy co będzie później . Zwykły Kowalski jest rozliczany ze swoich błędów , Rządzący również powinni być rozliczani za podejmowanie błędnych decyzji .
ja
7 miesięcy temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Biorącym 500+ czyli po 6 tys. zł rocznie na dziecko od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Teraz jeszcze bon turystyczny. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą o mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
res
7 miesięcy temu
Trudno, żeby nie zwracał zainteresowania - kolejna kasa dla tej samej grupy kosztem innych. polski nie podzieliła konstytucja i sądownictwo - Polskę podzieliło 500+. Nastąpiło całkowite wykluczenie starszych pokoleń ludzi pracy
bDIyAWAz
ityle
7 miesięcy temu
jedni muszą zasuwać na drugich. to jest całe sedno tych +
Konrad555
7 miesięcy temu
Ludzie gdzie my zyjemy...inflacja najwyzsza w EU!!!!!!! A ci rozdaja dalej...oby kiedys za ta bezmyslnosc odpowiedzieli
...
Następna strona