Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
28.07.2020 07:01

Bon turystyczny 500+ wzbudza zainteresowanie firm i Polaków

Polski Bon Turystyczny, zwany potocznie nowym 500+, wystartował w piątek. Od tego czasu ZUS odebrał blisko 6 tys. połączeń osób zainteresowanych udziałem w programie mającym wspomóc branżę turystyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały WP)
Bon turystyczny wystartował i wzbudza spore zainteresowanie (zdj. ilustracyjne).

Bon turystyczny wzbudza spore zainteresowanie Polaków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię, na której można uzyskać informacje co do nowego programu.

Jak informuje ZUS za pośrednictwem Twittera, przez pierwsze trzy dni zadzwoniło ok. 6 tys. osób. Wśród nich znalazły się zarówno firmy oraz podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu, jak i sami turyści.

Od soboty wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane dołączeniem do programu bon turystyczny, mogą zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak podaje "Puls Biznesu", w poniedziałek z tej możliwości skorzystało 2156 firm.

Zobacz też: Bon turystyczny, gdzie nim płacić? Prezes ZUS wyjaśnia

Pierwsza lista podmiotów obsługujących bon Polska Agencja Turystyczna opublikuje na swojej stronie dokładnie 1 sierpnia. POT szacuje, że do programu dołączy 50-75 tys. podmiotów.

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, na które jest przyznane świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dodatkowo dla dzieci niepełnosprawnych zasiłek będzie zwiększony o kolejne 500 złotych. Pieniędzy tych nie można wymienić na inne środki płatnicze.

Warto pamiętać, że rejestracja będzie ciągła aż do zakończenia programu. Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2020

logika.....W Polsce wszystko na koszt podatnika . Żaden budżet nie wytrzyma takiego rozdawnictwa . Najgorsze jest to , że ci którzy teraz korzystają z tego , … Czytaj całość

28-07-2020

jaKasa jest bezmyślnie rozdawana. Biorącym 500+ czyli po 6 tys. zł rocznie na dziecko od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla … Czytaj całość

28-07-2020

resTrudno, żeby nie zwracał zainteresowania - kolejna kasa dla tej samej grupy kosztem innych. polski nie podzieliła konstytucja i sądownictwo - Polskę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)