Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|

Bunt przedsiębiorców. Sanepid wycofuje się z udawanych kontroli

136
Podziel się

Sanepid już nie będzie odwiedzać buntujących się restauratorów pod pretekstem udawanych kontroli żywności z niemal gotowymi karami administracyjnymi. Główny Inspektor Sanitarny polecił wycofanie wytycznych.

Bunt przedsiębiorców. Sanepid wycofuje się z udawanych kontroli
Bunt przedsiębiorców. Sanepid już nie będzie odwiedzać restauratorów pod preteksem kontroli żywności (zdj. ilustracyjne). (Unsplash.com, Greg Howard)
bDIFYAHp

O sprawie informuje Radio Zet, które już w zeszłym tygodniu ujawniło wytyczne, jakie otrzymali pracownicy sanepidu. Rozgłośnia podała, że Główny Inspektorat Sanitarny zalecił, by kontrolować otwarte lokale gastronomiczne pod pretekstem sprawdzania żywności.

Prawdziwym powodem wizyty służb sanitarnych miało być jednak otwarcie lokalu pomimo obowiązujących obostrzeń. Kontrolerzy mieli przybywać na miejsce z przygotowanym wcześniej niemal gotową decyzją administracyjną.

bDIFYAHr

Sprawa zainteresowała Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar wysłał pismo do Głównego Inspektora Sanitarnego w związku ze wspomnianymi wytycznymi.

GIS jednak w odpowiedzi - do której również dotarło Radio Zet - podkreśla, że takich wytycznych nie wydawał. Zwrócił się także do terenowego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o ich wycofanie. Podkreślił też inspektorom sanitarnym kontrolowanie placówek zgodnie z zapisami prawa.

Zobacz także: Mają gdzie spać, gdzie zjedzą? "Rząd powinien pomyśleć o otwarciu ogródków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIFYAHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(136)
Kuba
3 tyg. temu
Policja wystawia mandaty niezgodne z prawem, sanepid wystawia mandaty niezgodne z prawem, a w Polsce rządzi prawo i sprawiedliwość :D
wojtus
3 tyg. temu
GIS jednak w odpowiedzi - do której również dotarło Radio Zet - podkreśla, że takich wytycznych nie wydawał. Zwrócił się także do terenowego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o ich wycofanie. Czy ja czegoś nie rozumiem? Gis nie wydał ale zwrócił się do sobie podległych jednostek o wycofanie czegoś czego nie wydał. To z nas już naprawdę takich osłów robią?
adam
3 tyg. temu
Sanepid nie wie co ma myśleć, to ma sterowanie na pilota, Bierz, Wytarmoś, Ugryź. A gdzie urzędowe działania, wpisane w ich działanie, np; kontrola jakości żywności na polskim rynku? Herbicydy, trucizny, dodatki ?
bDIFYAHT
EUROPEJ.
3 tyg. temu
Ta wlsdza to jak jazda bez tszymanki . Zdemolowali prawo . A teras powstal wielki chaos i Bezprawie
SANEPID -
3 tyg. temu
to od dziesięcioleci przystań nierobów, leni i pasożytów żyjących za kasę podatników. Główne zadanie - kontrole przedsiębiorstw, wszelkich działalności gosp. małych i duzych oraz nakładanie kar. Z tego ta pasożytnicza instytucja się utrzymuje przez dziesięciolecia. Zatrudniane są całe rodzinne klany, kolejne pokolenia pasożytów i cwaniaków. Jedyne co tworzą, to podwalinę pod kontrole, kary i mandaty. Pandemia jest dla nich manną z nieba, darem od boga - za nic mogą znów łupić pracowitych i uczciwych ludzi.
...
Następna strona