Notowania

Była minister dostała pieniądze na biznes. Ponad dwieście osób dało 700 tys. zł

Jeszcze rok temu szefowała Ministerstwu Cyfryzacji, ale awans Morawieckiego na premiera przerwał jej polityczną karierę. Postanowiła udowodnić, że jest w stanie zrobić coś w biznesie. I właśnie dostała na to pieniądze. 266 osób uwierzyło w nazwisko Anny Streżyńskiej i w to, że z jej doświadczenia i kontaktów może zrodzić się przynosząca zyski firma. Do zebrania prawie 700 tys. zł wystarczyło 18 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Powodzenie w biznesie IT może być trudniejsze, niż szefowanie resortowi cyfryzacji państwa

- Już dziś możecie zainwestować w firmę, która nie tylko ma plan na dokonanie cyfrowej rewolucji w polskiej gospodarce, ale też właściwych ludzi, żeby ten plan wykonać - podawano na facebookowym profilu Beesfund w momencie otwarcia oferty.

Na kupno jej akcji przez platformę internetową Beesfund - stoi za nią Arkadiusz Regiec - zdecydowało się 266 osób. Płacili 133 zł za jedną sztukę. Kupili tych akcji aż 5263 i spółka zebrała dzięki temu 699,98 tys. zł.

Spółka MC2 Innovations została założona w 2018 r. po naszym odejściu z resortu cyfryzacji i świadczy usługi z zakresu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. – Niemal wszystkie nasze usługi oparte są o blokchain, bo w tej technologii się specjalizujemy. Realizujemy m.in. projekty z sektora energetycznego, logistyki, mediów oraz usług prawnych i finansowych oraz cyberbezpieczeństwa – wyjaśnia w rozmowie z money.pl Anna Streżyńska.

Blockchain

- Blockchain za pomocą kryptografii zapewnia wiarygodność i niezmienność. Eliminuje pośredników, a więc przyspiesza procedury i zmniejsza koszty. Ta technologia ma potencjał zmieniania rzeczywistości – transformacji całych sektorów – dodaje.

Zakończona sukcesem internetowa zbiórka ma pomóc w rozwoju zespołu programistów, w szczególności dla projektu Carrotspot - czyli produktu pozwalającego pracodawcom na motywowanie pracowników oraz docenianie ich wkładu w rozwój firmy z dnia na dzień.

- Carrotspot 7 grudnia został uznany za najlepsze spośród 70 rozwiązań zaprezentowanych podczas spotkania poświęconego technologiom i przyszłości pracy w The Heart. To wtedy rozwiązał nam się worek z klientami. To, co najbardziej ujmuje ich w tym produkcie, to fakt, że nagradzanie może następować w każdej chwili, a jednocześnie te nagrody są "szyte na miarę”. Pozwalają uwzględniać potrzeby pracownika. Wszystko to ma silny element grywalizacji i daje frajdę pracownikom i pracodawcom – mówi nam Anna Streżyńska.

Kluczowy rok

W ocenie byłej minister cyfryzacji, a obecnie prezes MC2 Innovations, już grudzień pokazał, że przyszły rok będzie kluczowy dla przedsiębiorstw zajmujących się blockchainem w biznesie.

- Na początku 2018 r. widzieliśmy dołek, bo blockchain utożsamiano z kryptowalutami, choć stanowią promil jego zastosowań. Odbicie nastąpiło po wakacjach - skończyło się gadanie i przepychanki, a ruszyły konkretne wdrożenia. Do tego doszło zainteresowanie tematem ze strony spółek Skarbu Państwa. Wszystko zaczęło „trybić”. Gdy patrzę na ostatnią falę zleceń i warsztatów, to jestem przekonana, że 2019 będzie rokiem przełomu nie tylko dla mojej firmy, dla wielu przedsiębiorców IT, a także dla wszystkich, którzy korzystają z zaawansowanych technologii – podkreśla Anna Streżyńska.

MC2 Innovations

Za MC2 Innovations poza Streżyńską stoją m.in. Arek Szczebiot i Bartłomiej Kołodziejczyk. Obaj mają doświadczenie w biznesie - pierwszy zarządzał zespołem IT m.in. w Pfizer, drugi był dyrektorem IT m.in. w Nordei czy Prudentialu. Obaj współpracowali z Anną Streżyńską w resorcie, gdy była ministrem cyfryzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-12-2018

przed -siebiorcaMadra kobieta. szacun, dobrze ze rozstala sie z dojnymi!

29-12-2018

użytkownik windows 98Ale co pani Strężyńska zrobi , bez pomocy rządu , ministerstwa i agend rządowych ? Co prawda do sukcesów tej pani możba zaliczyć kilka nie całkiem … Czytaj całość

29-12-2018

NelkaSuper Babka ! Będzie super ! Polska damami stoi.

Rozwiń komentarze (45)