Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hornsund
20.10.2020 15:20

Czas na wyprawę polarną. Polska Stacja Polarna Hornsund ponownie szuka pracowników

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka pracowników na 44. wyprawę polarną do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Poszukiwani są m.in. informatyk, mechanik, konserwator czy kucharz. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)
Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie szuka pracowników. (Fot: Krzysztof Maria Różański)

Na stronie Instytutu Geofizyki PAN pojawiła się właśnie oferta wyprawy w sezonie 2021/2022. Będzie ona podzielona na dwie części. Jedna grupa badaczy będzie pracować tylko latem - od czerwca 2021 do września 2021. Druga wyjedzie w czerwcu 2021 i wróci w lipcu 2022.

Do grupy całorocznej wejdzie geofizyk, najlepiej z doświadczeniem w elektronice. Oprócz niego poszukiwani są także: meteorolog (z doświadczeniem w służbie w IMGW), specjalista ds. monitoringu środowiska lub hydrochemik, który odnajdzie się w laboratorium chemicznym. Od tego ostatniego wymagana będzie m.in. obsługa chromatografu jonowego.

Oprócz tego na całoroczną pracę liczyć mogą również: informatyk, mechanik (z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych) i konserwator.

Zobacz: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Do pracy w grupie letniej PAN przyjmie pracownika technicznego działającego przy robotach ogólnobudowlanych, stolarce, elektryce, hydraulice oraz mechanice.

Zatrudnienie znajdą również: asystent terenowy (wymagane doświadczenie zimowe, górskie i motorowodne), administrator stacji komunikujący się w języku angielskim, zaznajomiony z pracą w administracji biurowej, a także specjalista ds. monitoringu środowiska lub oceanograf. Ten ostatni musi posiadać patent morskiego sternika motorowodnego.

W grupie letniej znajdą się również kucharz i jego pomocnik. Kucharz ma wyruszyć wcześniej, bo już w kwietniu lub w maju. Chwilę po nim w Hornsund pojawi się oceanograf - w maju lub w czerwcu.

Dodatkowym atutem u każdego ubiegającego się o pracę na stacji będzie patent motorowodny, zaświadczenia o ukończeniu kursów pierwszej pomocy i znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego. Mile widziane będą też "wszelkie umiejętności techniczne".

Oferty można składać do 20 listopada pod adresem: rekrutacja44@igf.edu.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

zaqazŻeby nie było, że jestem tylko hejterem. Popieram badania i prace naukową, poznawanie świata i zdobywanie wiedzy - ale nie kolejny raz badanie tych … Czytaj całość

20-10-2020

j@cekno i nie może być z Pisu bo zrobi przekręt

20-10-2020

RomanLepszy biegun niż Polska pis.

Rozwiń komentarze (41)