Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
24.06.2020 06:37

Dobre wieści z firm. Zwolnienia na razie wstrzymane

Jeszcze w kwietniu niemal co czwarta mała i średnia firma planowała zwolnienia. Dziś o redukcjach myśli się w "zaledwie" co dziesiątej firmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Małe i średnie firmy przyhamowały z planami zwolnień.

Polepszają się nastroje w firmach. Z drugiej edycji badania „KoronaBilans MŚP", przeprowadzonego dla Krajowego Rejestru Długów przez IMAS, wynika, że już „tylko" 8,7 proc. małych i średnich przedsiębiorców planuje zwolnienia, wobec 25,8 proc. miesiąc wcześniej.

- Częściowo wynika to oczywiście z tego, że cięcia kadrowe już się odbyły – mówi cytowany przez dziennik "Rzeczpospolita" Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. - Tymczasem wyniki najnowszego sondażu wskazują, że teraz powinno być już tylko lepiej - dodaje ekspert.

Jednocześnie, rośnie liczba firm chcących zatrudniać. Dziś nowych pracowników poszukuje 12,7 proc. firm, wobec 8,2 proc. w kwietniu.

Według GUS, stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła z miesiąca na miesiąc o 0,4 pkt. proc. do poziomu 5,8 proc. W urzędach pracy przybyło ponad 56 tys. nowych zarejestrowanych bezrobotnych – łącznie bez pracy w Polsce, oficjalnie, jest 965,8 tys. osób.

W maju – szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - bezrobocie wyniosło już 6 proc.

Obejrzyj: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firma, msp, zwolnienia, krd, epidemia, kryzys
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

DWTrzaskowski i sądy Neumana wiedzą lepiej.

24-06-2020

JanudzCześć firm wziela kasę więc zwolni dopiero po okresie ochronnym

24-06-2020

Paroksyzmy konającego hyhy....W 2001 I 2010 też była taka chwilowa jak niezależni ekonomiści wiedzieli już wcześniej /poprawa/, a potem nastąpiło dla nich oczywiste załamanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)