Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dopłaty dla przedsiębiorców. 550 mln zł na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji

9
Podziel się

Zmieniły się zasady dopłat dla innowacyjnych przedsiębiorców z miast średnich. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ułatwia uzyskanie dopłat.

Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm
Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bErnLCXV

Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji.

Zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. Jak informuje MIiR, limit maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł został zniesiony.

bErnLCXX

Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest również niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.

- Wprowadzone ułatwienia umożliwią uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie zależy nam na rozwoju innowacyjnych firm w miastach średnich. Dla nich przygotowaliśmy w tym roku dwa konkursy - przekonuje wiceminister Adam Hamryszczak.

Na dofinansowanie dwóch projektów przeznaczono 550 mln zł. Pierwszy zostanie ogłoszony 20 lutego, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r.

bErnLCYd
Zobacz także: Konstytucja biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jak zaznacza resort, drugi konkurs odbędzie w drugiej połowie roku. Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
W programie w miastach średnich wsparto już 23 projekty na łączną kwotę ponad 200 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnLCYy
KOMENTARZE
(9)
Letina
2 lata temu
Od dawna myślę o tym, żeby otworzyć własną działalność, ale szczerze, póki co brakuje mi odwagi. Chcę, żeby była to placówka bankowa (franczyzowa). Ktoś z Państwa prowadzi takie miejsce? Od czego zacząć, jeśli chodzi o załatwianie formalności?
mł. kanonier
2 lata temu
Na te pieniądze są już przydziały ........... kto i ile ..........
Biale murzyns...
2 lata temu
Gdzie walka z nieuczciwymi pracodawcami? Tyle slyszymy o walce z vat itd A ja sie pytam gdzie walka z nieuczciwymi pracodawcami?! Czy to sektor demograficzny nie do ruszenia? Polnocne zanozwsze zaprasza do zakaldow pracy szczegolnie na kurniki i chlewnie gdzie ludzie pracuja na czarno!
bErnLCYz
Wit
2 lata temu
Zwykłe opowiadanie bzdur.nie muszą nic dawać niech przestaną zabierać!
ona
2 lata temu
dla tych co biorą , a za rok zamkną działalność jedna szajka