Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msp
11.02.2019 15:26

Dopłaty dla przedsiębiorców. 550 mln zł na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji

Zmieniły się zasady dopłat dla innowacyjnych przedsiębiorców z miast średnich. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ułatwia uzyskanie dopłat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji.

Zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. Jak informuje MIiR, limit maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł został zniesiony.

Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest również niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.

- Wprowadzone ułatwienia umożliwią uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie zależy nam na rozwoju innowacyjnych firm w miastach średnich. Dla nich przygotowaliśmy w tym roku dwa konkursy - przekonuje wiceminister Adam Hamryszczak.

Na dofinansowanie dwóch projektów przeznaczono 550 mln zł. Pierwszy zostanie ogłoszony 20 lutego, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r.

Konstytucja biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Jak zaznacza resort, drugi konkurs odbędzie w drugiej połowie roku. Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
W programie w miastach średnich wsparto już 23 projekty na łączną kwotę ponad 200 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

WitZwykłe opowiadanie bzdur.nie muszą nic dawać niech przestaną zabierać!

11-02-2019

EgonWygra geniusz z Torunia

11-02-2019

GugiIle z tego przeznaczone dla fundacji ojca Rydzyka?

Rozwiń komentarze (9)