Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramat na budowie. "Lepiej zejść z budowy, zapłacić karę i ogłosić bankructwo"

- Jeśli w branży budowlanej coś się zatnie, to nie mam żadnych wątpliwości, że to przełoży się na całą gospodarkę – przyznał w programie "Money. To się liczy" Paweł Kisiel, prezes Grupy Atlas. - Obawiam się powtórki z roku 2012 r. czyli bankructwa firm budowlanych. Nie mówię tu o generalnych wykonawcach a o małych i średnich przedsiębiorstwach, zwykle rdzennie polskich. Mamy z tym już powoli do czynienia. One podpisywały umowy na stałe ceny, bez indeksacji. Dochodzi już do takich sytuacji, że wykonawcy opłaci się zrezygnować z inwestycji i zapłacić karę, a nawet ogłasić bankructwo. To jest zwykła kalkulacja: mniej traci, schodząc z budowy niż ją kontynuując.

07-09-2021
0
0
50
Podziel się
Komentarze (50)
zobacz więcej komentarzy (50)
KOMENTARZE
(50)
Sebastian
7 miesięcy temu
My skończyliśmy budowę naszego domu jeszcze przed tymi "zawirowaniami". We wszystkim (szczególnie nad aspektami prawnymi) czuwała ekipa Budo dekoracja, która była dla nas bardzo dużym odciążeniem.
Bełkot
9 miesięcy temu
Ten prezes atłasu chciałby uchodzić za szpeca od makro ekonomii. Niestety, ale mnie słucha się słabo tego Pana.
Hejter 666
9 miesięcy temu
Wszystko to przez PiS!
takiśty
9 miesięcy temu
inflacja plus, ot co
Szaman
10 miesięcy temu
Hehehe jak wyjdę na taras i popatrzę dookoła to wszędzie budują na potęgę. Spróbujcie znaleźć kafelkarza, stowarzyszenie, dekakarza czy hydraulika. Najbliższe wolne terminy lato 2022 . A wy biadolicie że ceny rosną - jest popyt jest cena
...
Następna strona