Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma zwolniona z ZUS. Co z pensją pracowników?

- Zwolnienie firmy ze składek ZUS nie ma żadnego wpływu na wysokość wynagrodzenia pracowników - tłumaczy w programie "Money. To Się Liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jak dodała, nie zmienia się również wysokość składek, opłacanych od jego pensji, a pracownikowi przysługuje taki sam zasiłek chorobowy czy macierzyński. Tu wszystko pozostaje bez zmian. - Dlatego musimy znać wynagrodzenia poszczególnych pracowników, żeby wiedzieć, jaka jest podstawa wymiaru składek - tłumaczy prof. Uścińska.

15-04-2020
Tagi:
firma, wideo, zus, składki, składki zus, msp, zus składki
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Misiek
2 lata temu
Zwolnienie jest ze składek pracodawcy
asdfa
2 lata temu
jak nie zapłaciłem składek ZUSu nie poniosłem kosztów, to moim zdaniem wypłata netto pracownika powinna być przychod minus koszty uzyskania przychodu i wychodzi netto. Czyli pracownik dostaje więcej.
Pracodawca
2 lata temu
Firmy zwalnismy ZUS żeby je ratować s nieroby chciałby ma tym zarobić i mówią dej mi bo się należy hehe
obywatel
2 lata temu
TA pani prezes ma na drugie pomyłka. ZUS tak tworzy formularze żeby tych błędów mogło być jak najwięcej - a nóż nie trzeba będzie wypłacać płatnikom i na premie dla pani prezes i reszty urzędonierobów będzie więcej kasy. Tymczasem na wypłatę zasiłku opiekuńczego COVID-19 czeka się ponad miesiąc mimo dobrze wypełnionego wniosku - pracować to chyba się nie chce, ale to w tej norma "instytucji".
ttt
2 lata temu
a czy apanaże prezesa (innych prezesów spółek skarbu państwa ) ZUS zostanie obniżona czy będzie łoić skarb państwa bez litości