Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Firmowy sprzęt wykorzystywany w domu. Korzystne stanowisko fiskusa

5
Podziel się:

Ministerstwo Finansów, w odpowiedzi na pytanie "Rzeczpospolitej", potwierdziło, że wydatki na komputery czy telefony, w które firmy wyposażyły pracowników wykonujących swoje zadania w domach, można zaliczyć do podatkowych kosztów pracodawcy.

Firmowy sprzęt wykorzystywany w domu. Korzystne stanowisko fiskusa
Firmy poniosły koszty na sprzęt do home office, ale mogą go wrzucić w koszty (pixabay.com, Myriams-Fotos)
bESETNVh

Wątpliwości, jak podaje dziennik, wzięły się stąd, że zgodnie z ustawą o PIT i CIT nie można rozliczać w kosztach sprzętu znajdującego się poza siedzibą firmy. Teraz jest jednak ku temu powód.

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że w czasie epidemii wykonywanie pracy zdalnej jest argumentem, by wykorzystywać firmowy sprzęt poza siedzibą przedsiębiorstwa. "Oznacza to, że wydatki poniesione na zakup składników majątku firmowego, takich jak komputery czy drukarki, przekazanych pracownikom do wykonywania pracy zdalnej, mogą być kosztem uzyskania przychodów" – napisało ministerstwo w odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej".

- Firmy musiały sporo zainwestować w sprzęt do home office. Dobrze, że skarbówka nie kwestionuje takich wydatków — komentuje dziennikowi Wojciech Jasiński, konsultant podatkowy w ATA Finance.

bESETNVj

Obejrzyj także: Praca zdalna. Co z wypadkami i ekwiwalentem? "To są kwestie sporne"

Dużo swego czasu mówiło się o ekwiwalencie za używanie prywatnego sprzętu do celów firmowych.

bESETNVp

- Sporna jest sprawa wypłacania ekwiwalentu za używanie rozmaitych sprzętów w domu. Pracodawcy nie szukają ucieczki od ekwiwalentu, bo przecież i tak wynajmowanie biura kosztuje ich więcej, ale otwartą kwestią pozostaje, czy ta kwota powinna być sztywna, czy indywidualnie ustalana z pracodawcą — mówiła w programie „Money. To się liczy” Joanna Torbe z Bussines Center Club.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESETNVK
podatki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
pyk
12 miesięcy temu
ale wielkie halo, jak samochód służbowy służy do celów prywatnych to nikt z tego afery nie robi, pieniądz się kręci i o to chodzi !
Tadek
rok temu
Powinni placic podstek od nich hi hi 😂😂😂😂😂
Leon Z
rok temu
O, Łaskawcy! dziękujemy Wam najukochańsi Urzędnicy! Co my, głupie proste przedsiębiorce byśmy bez Was, o najświatlejsi ze światłych, uczynili? Jak byśmy żyli bez Waszych mądrości i Waszej troski??? Wyginęlibyśmy na pewno!
bESETNVL
sahajdaczny
rok temu
Koszty poniesione w celu uzyskania przychodu!Jeżeli pracownik pracowałby na swoim sprzęcie to firma wartość tego sprzętu /w części/powinna zaliczyć na przychód .Żadna łaska moje prawo.
kwr
rok temu
To rewolucyjne i błyskotliwe odkrycie. Kto by pomyślał, że tak można ? Uczciwie przyznaję, nie przyszło by mi to nawet do głowy. Przez cały dzień nie skupię się nad niczym mając w pamięci to odkrycie ...