Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy skrzykują się, żeby pomagać. Ruszyła giełda wymiany usług i konsultacji

Profesjonaliści mogą zadeklarować pomoc w swoich obszarach bezpłatnie albo w zmian za darowiznę. A potrzebujący mogą z nich korzystać i ratować swoje biznesy. Właśnie ruszyła platforma, na której firmy oferują swoje usługi. - Razem jesteśmy mocniejsi - przekonuje jej inicjatorka Edyta Musielak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Anna Golaszewska/East News)

Projekty poucinane, a problemy się piętrzą. Małe firmy dotkliwie odczuwają sytuację wywołaną pandemią koronawirusa. Praca stoi, potencjał, również ludzki, się marnuje.

- Najpierw chcieliśmy sami dawać bezpłatne konsultacje, bo specjalizujemy się w obszarze finansów i zakupów - mówi Edyta Musielak z Cashy. - Ale potem doszliśmy do wniosku, że w grupie siła.

Strona, którą stworzyli - startupypomagaja.pl - powstała w dwa dni. - Projekt jest w pełni charytatywny - mówi Musielak.

Idea jest prosta: można zaoferować bezpłatne konsultacje lub skorzystać z konsultacji innych osób, przekazując darowiznę na wybrany cel. Ktoś daje czas i umiejętności, ktoś inny ma dzięki temu potrzebną wiedzę. Zyskuje też ktoś trzeci - w dobie koronawirusa gros zbiórek kierowanych na wsparcie służby zdrowia.

Obejrzyj także: Tarcza antykryzysowa. Rzecznik przedsiębiorców wytyka luki

Jak dodaje Edyta Musielak, platforma jest skierowana do małych firm. - Korporacje mają sztab ludzi, gdzie mogą się zwrócić, małe firmy muszą sobie radzić inaczej - mówi. - Właśnie dołączyła do platformy kancelaria prawna. Będę miała kogo zapytać o palącą kwestię VAT - cieszy się Musielak.

Projekt dopiero ruszył, dołączają się partnerzy. Jego pomysłodawcy mają nadzieję, że chwyci. Bo o tym, że jest potrzebny, są przekonani. - Tylko dzięki współpracy małe podmioty będą w stanie przetrwać - uważa Musielak.

Takiego tygodnia w tym roku jeszcze nie było. Kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców chce zrobić sobie przerwę od biznesu
Ruszyła lawina zawieszonych działalności gospodarczych. Ponad 48 tys. firm powiedziało "stop"

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

fajnie, ale...Już raz to było w Polsce. Nazywało się to Banki czasu. Ktoś coś oferował za darmo, inny oferował co innego a wspólną "walutą" był czas. Do … Czytaj całość

03-04-2020

życieTylko patrzeć jak do tych wszystkich darowizn, przedpłat na usługi, barteru wzajemnej pomocy itp. przyczepi się pisowska skarbówka. Budżet państwa … Czytaj całość

03-04-2020

kildAle po co pytam ? Jesteśmy doskonale przygotowani a dodatkowo TARCZE nas chronią przed wszystkim

Rozwiń komentarze (9)