Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Gowin: nie ma zgody na wzrost podatków dla małych i średnich firm

31
Podziel się:

Nowe rozwiązania podatkowe muszą być sprawiedliwe i nie mogą uderzać w ważną grupę społeczną, jaką jest klasa średnia - oświadczył w niedzielę Jarosław Gowin szef Porozumienia.

Gowin: nie ma zgody na wzrost podatków dla małych i średnich firm
W niedzielę odbywa się kongres Porozumienia, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory do władz partii. (East News, Piotr Molecki)
bEJJKlud

W niedzielę odbywa się kongres Porozumienia, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory do władz partii.

Jarosław Gowin powiedział, że nowe rozwiązania podatkowe muszą być sprawiedliwe i nie mogą uderzać w ważną grupę społeczną, jaką jest klasa średnia, która w każdym społeczeństwie jest motorem rozwoju. - W interesie nie tylko klasy średniej, ale dobra całej Polski będziemy dążyć do przyjęcia rozwiązań podatkowych, które są sprawiedliwe i prorozwojowe. Nie będzie zgody Porozumienia na radykalne podnoszenie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw. To polska racja stanu - oświadczył szef Porozumienia.

Przypomniał jednocześnie, że partia, której jest szefem od sześciu lat jest w obozie Zjednoczonej Prawicy. - Te rządy przyniosły wiele dobrego, opowiadamy się za ich kontynuacją. Rządy koalicyjne wymagają od wszystkich partnerów gotowości do kompromisu - dodał.

bEJJKluf
Zobacz także: Wiceminister z PiS Jarosław Sellin odpowiada Izraelowi

Według niego są jednak sprawy i wartości, w przypadku których Porozumienie na kompromisy nie pójdzie. Partia, której szefuje dała na to już dowody. - To moja dymisja i niezłomność większości naszych parlamentarzystów (...) uratowały autorytet państwa przed kryzysem, w jakim nieuchronnie byśmy się znaleźli na skutek źle przygotowanych wyborów korespondencyjnych - stwierdził.

Dodał także, że jego wizyta w Brukseli i seria negocjacji z komisarzami unijnymi utorowała drogę do kompromisu i znalezienia rozwiązań, które zapobiegły zawetowaniu budżetu unijnego. Wymienił też sprzeciw Porozumienia w sprawie tzw. podatku medialnego.

bEJJKlul

- Jako politycy znamy wartość kompromisu, ale jako odpowiedzialna partia dobrze wiemy, gdzie przebiegają jego granice. To dotyczy także przyszłości - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJJKluG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Piotr
3 miesiące temu
Nowy lad kliki morawieckiego to drakonska podwyzka podatkow z 19 na 28 % dla polskiej klasy sredniej w celu jej likwidacji. Jednoczesnie morawiecki chce obnizyc podatki zagranicznym korporacjom . W Gowinie ostatnia nadzieja ze klika pisowska nie bedzie miala wiekszosci w glosowaniu tej podwyzki podatkow .
wiekowa
3 miesiące temu
A kto upomni się o emerytów, którzy wypracowali świadczenie pow. 5 tys. zł brutto? Czy ci "bogacze" w przeciwieństwie do klasy średniej będą musieli zapłacić wyższe podatki? Jeżeli tak, to nie będzie ani prawa, ani sprawiedliwości, a jedynie złodziejstwo.
Wyrok
3 miesiące temu
Krzyk karła gospodarki....który będąc ministrem szkolnictwa zepchnął nasze uczelnie w rankingu Shanghajskim..... Na dno.a swoją prywatną uczelnie pogonił .. i zbankrutował. Od biznesmen
bEJJKluH
Tadek
3 miesiące temu
Inaczej mówiąc, różnica pomiędzy etatem a umową B2B będzie jeszcze większa, bo etatowców ogolą mocniej, a jednoosobowa działalność gospodarcza będzie opodatkowana po staremu. No brawo, wypychanie pracowników na b2b będzie jeszcze mocniejsze.
gagatek
3 miesiące temu
Tak trzymać
...
Następna strona