Notowania

JIVR chce wyprodukować inteligentny rower. Będzie zbierał dane o otoczeniu

Elektryczny, składany, bezłańcuchowy i wyposażony w mnóstwo czujników. Taki ma być najnowszy rower firmy JIVR. Pojazd będzie zbierał informacje o otoczeniu i informował użytkownika o potrzebie serwisu i stanie baterii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JIVR)
Aby zrealizować inwestycję JIVR zbiera pieniądze w kampanii crowdfundingowej (Fot: JIVR)

Rower przyszłości będzie zdobywał dane przy pomocy specjalnych czujników. Do tego będzie wyposażony w GPS, akcelerometr (pozwalający na wykrycie niebezpiecznego zdarzenia na drodze), zestaw kamer oraz “czarną skrzynkę”, która w razie wypadku zapisze i prześle do chmury ostatnie kilka minut nagrania.

OGLĄDAJ: Rower elektryczny w leasingu. Alternatywny środek transportu dla przedsiębiorców

Dodatkowo rower będzie miał system komunikacji między pojazdami. Takie nowoczesne rozwiązania mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

- Tego typu systemy wykorzystywane są już w branży samochodowej, pozwalając pojazdom na komunikowanie się między sobą w celu uniknięcia wypadku - tłumaczy Marcin Piątkowski, prezes firmy JIVR.

Producent zbiera pieniądze na inwestycje poprzez kampanię crowdfundingową w serwisie Seeders. Jej celem jest zdobycie co najmniej 850 tys. euro. W sumie, do końca tego roku, JIVR planuje zebrać między 5 a 10 milionów euro, szukając środków w Polsce, Europie Zachodniej oraz Azji.

Znaczna część funduszy będzie przeznaczona na budowę centrum badań i rozwoju (R&D) i własnego zakładu produkcyjnego w południowej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2019

JacekPytanie brzmi. Po co?

08-02-2019

FUBARNajpierw w Amber Gold a teraz w Rower z Czujnikiem . Polacy lubia inwestowac , no bo przeciez mamy kapitalizm , no nie ?

08-02-2019

RachJacek w punkt zapytał... po co? Przykład jak skomplikować sobie życie, nic więcej. Coś na zasadzie "podpieraka" z Dragons Den : )

Rozwiń komentarze (10)