Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
20.08.2016 11:09

Będzie praca dla 300 osób. Capgemini zwiększa zatrudnienie

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach informatycznych, outsourcingowych i konsultingowych zamierza w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie o ok. 300 osób w swoich centrach w Polsce. Firma działa w naszym kraju od 20 lat i zatrudnia 6,5 tys. specjalistów.

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Polski zespół liczy ponad 6,5 tysiąca specjalistów pracujących w sześciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Opolu. Obsługują oni klientów na całym świecie w blisko 30 językach obcych.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, Capgemini będąc w pierwszej trójce największych pracodawców sektora nadal rekrutuje nowych pracowników. W aktualnej ofercie pracy znajduje się ponad 300 stanowisk, poszukiwani są m.in. specjaliści ds. finansów i księgowości, wsparcia klienta oraz informatycy i programiści ze znajomością różnych języków obcych.

Marek Grodziński, Dyrektor Europejskiej Sieci Centrów Business Services Capgemini, przypomniał, że firma pojawiła się w Polsce w 1996 r. otwierając centrum Application Services w Warszawie. W kolejnych latach uruchomiono następne lokalizacje, w tym największą jednostkę biznesowa w Polsce - Business Services, zatrudniająca łącznie w Krakowie i Katowicach 3,8 tys. osób.

- Coraz większy stopień zaawansowania usług, zastosowanie najnowszych technologii i wprowadzenie automatyzacji zmieniło rolę i znaczenie usług outsourcingowych dla biznesu stając się strategicznym narzędziem do zwiększania konkurencyjności na rynku - ocenił Grodziński.

We Wrocławiu i Poznaniu działają jednostki badawczo-rozwojowe tworzące oprogramowanie na indywidualne potrzeby przedsiębiorstw.

Na świecie Capgemini zatrudnia 180 tys. pracowników w ponad 40 krajach. Grupa osiągnęła w zeszłym roku przychód w wysokości 11,9 mld euro.

Tagi: gospodarka, finanse, praca, pap, capgemini, wiadomości, kadry, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2016

dolorreldA jeszcze tak niedawno wszyscy Polacy mieli zatrudnienie i godne życie w Polsce...ale obca przemoc nabrała nas na demokrację i prawa człowieka. Dziś … Czytaj całość

20-08-2016

emigrant uki ile zarabiacie wykształciuchy ? Ja pracuje 4 dni po 12 h i mam 1600 funtow netto miesiecznie , nie wiem po co sie meczyć za tak marne grosze w … Czytaj całość

20-08-2016

pimpuś sadełkokolejne korpo-szczury zatrudnią ,przez 5 lat wycisną z nich wszystko,część sama się zwolni część wpadnie w depresje,część sami wypitolą , z tych 300( … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (54)