Notowania

Przejdź na
zus
09.09.2009 16:06

Będzie nowy certyfikat do ZUS

Do 30 września trzeba zainstalować nowy certyfikat, niezbędny przy przekazywaniu dokumentów drogą elektroniczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joe Crawford/CC/Flickr)

Wszyscy przedsiębiorcy korzystający w kontaktach z ZUS-em z drogi internetowej muszą zarejestrować w oprogramowaniu służącym do elektronicznej wymiany danych z ZUS (np. program _ Płatnik _, lub inny program spełniający tę samą funkcję) nowy certyfikat klucza publicznego o identyfikatorze RP-1-OOP-SDWI.

Nowy certyfikat RP-1-OOP-SDWI będzie dostępny od dnia 16 września 2009 r. na stronie internetowej CERTUM - Powszechnego Centrum Certyfikacji pod adresem http://www.cc.unet.pl

Instalacja certyfikatu w programie _ Płatnik _ odbywa się z poziomu menu Przekaz Elektroniczny/Certyfikaty po wybraniu opcji _ Rejestruj z pliku _ (rejestracja manualna) lub też po wybraniu opcji _ Pobierz i rejestruj certyfikat ZUS _ (rejestracja automatyczna).

ZOBACZ PORADNIK MONEY.PL - JAK UŻYWAĆ E-PODPISU:

* [ Jak korzystać z e-podpisu w dokumentach ZUS ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;korzystac;z;e-podpisu;w;dokumentach;zus,7,0,459783.html )
* [ Jak korzystać z e-podpisu przy rozliczeniu podatków ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;korzystac;z;e-podpisu;przy;rozliczeniu;podatkow,225,0,486625.html )
* [ Zastosowania e-podpisu: KRS, przetargi, e-faktury ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/zastosowania;e-podpisu;krs;przetargi;e-faktury,154,0,488602.html )
* [ Okres ważności certyfikatów ZUS ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadryp/artykul/okres;waznosci;certyfikatow;zus,12,0,366604.html )
Tagi: zus, wiadomości, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz