Notowania

bezrobocie
27.10.2008 07:11

Będzie trudniej znaleźć pracę

Trzeci kwartał tego roku przyniósł pierwszy od lat spadek liczby ofert pracy w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Trzeci kwartał tego roku przyniósł pierwszy od lat spadek liczby ofert pracy w sieci. Część pracodawców, zwłaszcza w finansach i przemyśle ciężkim, wstrzymuje przyjęcia.

Eksperci mówią, że firmy są coraz mniej skłonne do pochopnych decyzji o zwiększaniu zatrudnienia. Widać większą ostrożność i niechęć do ryzyka.

Tę opinię potwierdzają najnowsze dane Pracuj.pl - jednego z największych portali rekrutacyjnych - do których dotarła _ Rzeczpospolita _. Wynika z nich, że po raz pierwszy od trzech lat liczba opublikowanych tam ofert pracy - 54 900 - była niższa niż w poprzednich trzech miesiącach, gdy przekraczała 57 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kryzys zabierze pracę 20 mln osób ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;zabierze;prace;20;mln;osob,195,0,378819.html )
* [ Kto zyska na zmianach w kodeksie pracy? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/kto;zyska;na;zmianach;w;kodeksie;pracy,149,0,374933.html )
* [ 8 na 10 firm nie może znaleźć rąk do pracy ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/8;na;10;firm;nie;moze;znalezc;rak;do;pracy,198,0,373702.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )

Gazeta pisze, że przyczyniła się do tego mniejsza aktywność pracodawców z branży budownictwa i nieruchomości, przemysłu ciężkiego oraz z produkcji artykułów codziennego użytku. Przyjęcia wstrzymują także firmy finansowe, w tym domy maklerskie.

Tagi: bezrobocie, gospodarka, praca, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz