Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
19.05.2008 13:48

Do ZUS jeszcze ze starym dowodem

Do 30 września ZUS będzie przyjmować jako potwierdzenie tożsamości stary dowód osobisty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

W wielu przypadkach klienci ZUS to osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawne. Dlatego też ZUS będzie przyjmować jako potwierdzenie tożsamości klienta dowód osobisty wystawiony przed dniem 1 stycznia 2001 r. - przez okres 6 miesięcy, tj. do 30 września 2008 r.

Taka decyzja ZUS wynika z faktu, że w dalszym ciągu o świadczenia występują osoby, które dokumentują swoją tożsamość dowodami osobistymi wydanymi przed 1 stycznia 2001 r. i jednocześnie nie dysponują paszportem - mimo że dokumenty, jeśli zostały wydane przed tą datą, nie stanowią od 1 kwietnia 2008 r. dokumentu stwierdzającego tożsamość (art. 1 ustawy o czasowym posługiwaniu się dowodami wydanymi przed 1 stycznia 2001 r.; Dz.U. nr 191, poz. 1363).

Uwaga!

Osoba posługująca się starym dowodem, będzie musiała podpisać oświadczenie zobowiązujące do dopełnienia obowiązku wymiany dowodu osobistego zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oświadczenia nie muszą składać osoby, które udokumentują, że złożyły już wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego.

Bieżące formalności w ZUS można załatwić bez konieczności posiadania nowego dowodu osobistego, jeśli poda się numer NIP i PESEL oraz przedstawi się ważny paszport.

Tagi: zus, wiadomości, porady, kadry, baza wiedzy, podatki, prawo, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz