Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
12.03.2009 15:54

Gotówka lub przelew za dojazd do ZUS

Od 4 marca osoby wzywane do ZUS mogą otrzymać zwrot kosztów przejazdu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Od 4 marca osoby wzywane do ZUS mogą otrzymać w całości w gotówce zwrot kosztów przejazdu. Zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami zainteresowani mogli _ do ręki _otrzymać jedynie 20 zł, a reszta była przelewana na konto lub przekazywana pocztą pod wskazany adres.

Nowelizacja rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, wchodząca w życie 4 marca br., wprowadza zasadę, iż osoba wezwana przez ZUS na wizytę u lekarza orzecznika lub na komisję lekarską, otrzymuje z ZUS zwrot kosztów przejazdu bezpośrednio po przedstawieniu dokumentów potwierdzających te koszty.

Warunkiem zwrotu kosztów podróży jest złożenie pisemnego wniosku zawierającego informację o prawie lub braku prawa do ulgowych przejazdów publicznym transportem zbiorowym. Należy również przedłożyć bilety lub rachunki za przejazd.

ZUS zwraca osobie wezwanej koszty do kwoty równej cenie biletu za przejazd:

  • - pociągiem osobowym II klasy,
  • - publicznym środkami komunikacji miejskiej,
  • - w autobusowej komunikacji zwykłej przewoźnika wykonującego regularne przewozy - o ile nie ma tej trasie połączenia kolejowego albo gdy przejazd autobusem nie jest droższy.

Zainteresowani mogą teraz zdecydować, czy chcą odebrać całą kwotę w gotówce, czy otrzymać przekazem pocztowym pod wskazany adres. Mogą też poprosić o przelanie pieniędzy na rachunek bankowy.

Źródło: ZUS

Tagi: zus, skladki, składki zus, transport, koszty, wezwanie, wiadomości, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz