Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gotówka lub przelew za dojazd do ZUS

0
Podziel się:

Od 4 marca osoby wzywane do ZUS mogą otrzymać zwrot kosztów przejazdu.

Gotówka lub przelew za dojazd do ZUS
(PAP/Radek Pietruszka)
bECARLaZ

Od 4 marca osoby wzywane do ZUS mogą otrzymać w całości w gotówce zwrot kosztów przejazdu. Zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami zainteresowani mogli _ do ręki _otrzymać jedynie 20 zł, a reszta była przelewana na konto lub przekazywana pocztą pod wskazany adres.

Nowelizacja rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, wchodząca w życie 4 marca br., wprowadza zasadę, iż osoba wezwana przez ZUS na wizytę u lekarza orzecznika lub na komisję lekarską, otrzymuje z ZUS zwrot kosztów przejazdu bezpośrednio po przedstawieniu dokumentów potwierdzających te koszty.

Warunkiem zwrotu kosztów podróży jest złożenie pisemnego wniosku zawierającego informację o prawie lub braku prawa do ulgowych przejazdów publicznym transportem zbiorowym. Należy również przedłożyć bilety lub rachunki za przejazd.

bECARLbb

ZUS zwraca osobie wezwanej koszty do kwoty równej cenie biletu za przejazd:

  • - pociągiem osobowym II klasy,
    • - publicznym środkami komunikacji miejskiej,
    • - w autobusowej komunikacji zwykłej przewoźnika wykonującego regularne przewozy - o ile nie ma tej trasie połączenia kolejowego albo gdy przejazd autobusem nie jest droższy.

Zainteresowani mogą teraz zdecydować, czy chcą odebrać całą kwotę w gotówce, czy otrzymać przekazem pocztowym pod wskazany adres. Mogą też poprosić o przelanie pieniędzy na rachunek bankowy.

bECARLbh

Źródło: ZUS

bECARLbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)