Notowania

kadry
05.12.2008 10:04

Jak rozliczyć wigilię firmową?

Czy od tego świadczenia należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?

Podziel się
Dodaj komentarz
(krisdecurtis)

*Dla pracowników organizujemy firmową wigilię w restauracji. Koszt imprezy na jednego pracownika wynosi 250 zł. Czy od tego świadczenia powinniśmy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy oraz naliczyć składki na ubezpieczenia społeczne? *Tak. Tego typu impreza nie powinna być finansowana ze środków ZFŚS, ponieważ - w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej zabaw choinkowych - nie mieści się w definicji działalności socjalnej. Koszt poczęstunku powinien być więc pokryty ze środków obrotowych firmy.

*ZOBACZ TAKŻE: *

| Podstawa prawna: |
| --- |
| * Art. 2 pkt 1 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn.: Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.). * Art. 12 ust. 1 updof. |

Autor jest specjalistą w zakresie wynagrodzeń

Tagi: kadry, wiadomości, porady, baza wiedzy, podatki, prawo, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz