Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kasy fiskalne
10.02.2006 13:05

Kasy fiskalne jednak nie dla wszystkich!

Prawdopodobnie na skutek błędu urzędnika doszło do wielkiego zamieszania w Ministerstwie Finansów. Resort chce teraz wycofać się z kuriozalnego rozporządzenia. Nakazuje ono wszystkim przedsiębiorcom, którzy zarejestrowali działalność w 2005 roku instalowanie kas fiskalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Całe zamieszanie to efekt ostatnich dni rządzenie pani minister Lubińskiej. Jak ujawnia Gazeta Wyborcza sprawa dotyczy tysięcy firm, które powstały w 2005 r. Bzdurne rozporządzenie ministra finansów w sprawie kas fiskalnych wydane zostało 6 grudnia 2005 r. Mogło z niego wynikać, że przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność w 2005 r., powinni instalować kasy od 1 stycznia 2006 r. bez względu na wysokość obrotów - czytamy w gazecie.

Nie mogąc poradzić sobie z interpretacją przepisów, doświadczeni skarbowcy radzili poczekać na interpretację ministerstwa - zauważa dziennik.

Odpowiadając na pytanie "Rzeczpospolitej", biuro prasowe resortu wyjaśniło, iż nie było intencją rozporządzenia nakładanie obowiązku instalowania kas dla przedsiębiorców, którzy zaczęli działalność w 2005 r. - informuje "Gazeta Wyborcza". W styczniu 2005 r. resort finansów w oficjalnych pismach stwierdził jednak coś kompletnie odwrotnego.

Tagi: kasy fiskalne, podatki, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz