Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kodeks pracy z luką. Zmuszają do pracy w weekendy

0
Podziel się

Pracodawcy znaleźli lukę w sztywnych przepisach o zatrudnieniu. Ich podwładni wykonują obowiązki także w sobotę i niedzielę.

Kodeks pracy z luką. Zmuszają do pracy w weekendy
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)
bEqvOOYB

Pracodawcy znaleźli lukę w sztywnych przepisach o zatrudnieniu. Ich podwładni wykonują obowiązki także w sobotę i niedzielę

Sposób na wydłużenie czasu pracy jest prosty. Wystarczy, że firma zawrze umowę o wykonywanie usług z zaprzyjaźnionym przedsiębiorcą. W dni powszednie jej pracownicy normalnie wykonują swoje obowiązki. W soboty i niedziele nadal świadczą pracę w tym samym miejscu i pod nadzorem tych samych osób, ale na podstawie drugiej umowy, zawartej z przedsiębiorstwem współpracującym z ich pracodawcą - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Mimo że faktycznie pracownik nie ma zapewnionego wolnego weekendu, to żaden z pracodawców nie narusza przepisów o dobowym i tygodniowym odpoczynku. Bo pracownik w wolnym czasie ma prawo wykonywać pracę w innej firmie.

bEqvOOYD

Państwowa Inspekcja Pracy w takich przypadkach może jedynie sprawdzić, czy pracodawcy nie naruszają innych przepisów, w tym czy prawidłowo zawarli umowy. Zwraca jednak uwagę, że obecne przepisy niewystarczająco chronią pracowników, bo na przykład za pracę w weekendy firmy nie muszą płacić im dodatku za nadgodziny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/sprzecznosci;w;umowach;jak;uniknac;nieporozumien,121,0,877945.html) Sprzeczności w umowach. Jak uniknąć nieporozumień Praktyka kontraktowa pokazuje, że użycie odmiennych od naszych kontrahentów formularzy do zawarcia umowy, może nastręczyć sporo problemów.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/113/102513_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-kariera/lato-w-pracy-da-sie-przezyc-sprawdz-jak,0,871465.html) Lato w pracy da się przeżyć. Sprawdź jak Według danych Instytutu Gallupa dla 76 proc. badanych najbardziej stresującym okresem w ciągu roku jest lato. Brak urlopu może powodować ogromną frustrację. Jak sobie z tym poradzić, zdradza psycholog biznesu Izabela Kielczyk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t37257.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/utrata;zaufania;uzasadnia;wypowiedzenie,124,0,844668.html) Utrata zaufania uzasadnia wypowiedzenie? Zaufanie lub jego brak to pojęcia subiektywne, jednak mogą mieć znaczenie przy ocenie pracownika.
bEqvOOZe
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(0)