Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cudzoziemiec
13.11.2008 13:38

Koniec dyskryminacji cudzoziemców

Do Sejmu trafiła ustawa o zmianie przepisów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

Do Sejmu trafiła ustawa o zmianie przepisów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach pracy przewiduje między innymi wyrównanie płacy cudzoziemców do wynagrodzeń Polaków.

Cudzoziemiec zatrudniany w Polsce nie może otrzymywać wynagrodzenia niższego niż polak zatrudniany na tym samym stanowisku. Jak podaje _ Gazeta Prawna _ - zapis ten nie jest jasny, ponieważ nie wyjaśnia co dokładnie miałoby być porównywane w celu ustalenia równego wynagrodzenia. - _ Nie wiadomo czy trzeba porównać wynagrodzenia cudzoziemca z innymi wynagrodzeniami u tego pracodawcy, czy w ogóle do abstrakcyjnych stawek na nieokreślonym terytorium _ - komentuje dla GP Henryk Michałowicz z Konfederacji Pracodawców Polskich i członek Naczelnej Rady Zatrudnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmiany dotyczące cudzoziemców spoza UE - będą potrzebowali zezwolenia na pracę, jeżeli będzie ona wykonywana dłużej niż 30 dni. Jeden egzemplarz zezwolenia przeznaczony będzie dla pracownika. Ich pensja nie może być niższa niż 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia w województwie - wylicza _ GP _.

Umowa o pracę musi zostać sporządzona pisemnie, jednak przed jej przedstawieniem pracownikowi pracodawca musi ją przedstawić mu w języku dla niego zrozumiałym.

Pracodawca będzie miał również obowiązek informować zatrudnionego cudzoziemca o wszelkich działaniach związanych przedłużeniem zezwolenia na pracę.

Jak podaje _ Gazeta Prawna _ - jeden na trzech cudzoziemców zatrudnionych w Polsce pracuje jaki manager, ekspert bądź doradca.

Tagi: cudzoziemiec, wiadomości, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz