Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
07.01.2010 14:57

Kto płaci za podróż służbową pracownika tymczasowego

Pracodawca może zlecić takiej osobie wyjazd służbowy, ale musi go opłacać tylko wtedy, gdy jest to uzgodnione na piśmie z agencją pracy tymczasowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(var resa/CC/Flickr)

*Przepisy nie są jednoznaczne w definiowaniu tego, kto powinien płacić za podróż służbową osoby zatrudnionej tymczasowo. *

Jak informuje Państwowa Inspekcja Pracy zagadnienie to reguluje art.9 ust.3 ustawy z dnia 9 lipca 2003r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. Nr 166, poz.1608 z póź. zm.).

Zgodnie z tymi przepisami przed zawarciem umowy o pracę między agencją pracy tymczasowej a pracownikiem tymczasowym agencja pracy tymczasowej i pracodawca użytkownik uzgadniają na piśmie zakres przejęcia przez pracodawcę obowiązku pracodawcy dotyczącego wypłacania należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.

PIP podkreśla, że treść powyższego przepisu daje pewną dowolność. Wskazuje bowiem także na to, że co do zasady obowiązkiem agencji pracy tymczasowej jest wypłacanie należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.

Jednakże dopuszczalne jest przejęcie tego obowiązku przez pracodawcę tymczasowego jako obowiązku własnego.

Tagi: praca, wiadomości, porady, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz