Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.05.2017 06:20

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pracownicy na zwolnieniach chorobowych mogą być skontrolowani także przez prywatną firmę - pisze we wtorkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Nakryto tak piłkarza, który mimo zwolnienia z pracy rozegrał całą wiosenną kolejkę. ZUS, jak pisze gazeta, cofnął mu świadczenia chorobowe.

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników. Usługa polega m.in. na przeprowadzeniu wizyty w miejscu zamieszkania pracownika na L4 i prześwietleniu jego aktywności w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

Conperio szacuje, że średnio 15 proc. zwolnień chorobowych wystawianych jest na lewo - pracownicy w rzeczywistości nie są chorzy i zajmują się, czym chcą.

Conperio sprawdziło dotąd 85 tys. pracowników w 100 przedsiębiorstwach - głównie dużych, zatrudniających ponad 300 osób. Rezultat? Po kontroli skraca się średni czas trwania zwolnień lekarskich. W jednej firmie liczba przebywających na zwolnieniu pracowników spadła ze 136 do 50.

Tagi: wiadomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2017

moliżeby wpuścić do domu takich ludzi to muszą mieć nakaz prokuratora i przyjść z policją, nie mają to precz od moich drzwi

09-05-2017

maxNiech skontrolują nauczycielskie roczne urlopy dla poratowania zdrowia

09-05-2017

tekla..a kto skontroluje dyrektora? wojewodę? marszałka? prezydenta, wszyscy oni siedzą ile się da na zwolnieniach gdy tracą posady. Przykład dyrektora … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (69)