Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

69
Podziel się:

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników.

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

Pracownicy na zwolnieniach chorobowych mogą być skontrolowani także przez prywatną firmę - pisze we wtorkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Nakryto tak piłkarza, który mimo zwolnienia z pracy rozegrał całą wiosenną kolejkę. ZUS, jak pisze gazeta, cofnął mu świadczenia chorobowe.

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników. Usługa polega m.in. na przeprowadzeniu wizyty w miejscu zamieszkania pracownika na L4 i prześwietleniu jego aktywności w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

Conperio szacuje, że średnio 15 proc. zwolnień chorobowych wystawianych jest na lewo - pracownicy w rzeczywistości nie są chorzy i zajmują się, czym chcą.

Conperio sprawdziło dotąd 85 tys. pracowników w 100 przedsiębiorstwach - głównie dużych, zatrudniających ponad 300 osób. Rezultat? Po kontroli skraca się średni czas trwania zwolnień lekarskich. W jednej firmie liczba przebywających na zwolnieniu pracowników spadła ze 136 do 50.

wiadomości
gospodarka
kadry
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
dd
5 lata temu
W myśl nowego prawa które pozwala policjantom iść na chorobowe 100% płatne przez cały miesiąc jak to się ma do rzekomo naciąganych zwolnień cywilów.
scharick
5 lata temu
Mój pies ,który luzem biega po podwórku nienawidzi urzędasów i mundurowych.Niech tylko któryś spróbuje wejść na teren
rok1984
5 lata temu
Kto wpuści do domu jakiegoś cwaniaczka z jakiejś tam firmy?Tylko policja i policja skarbowa mogą wejść do prywatnego lokalu!
blues 42
5 lata temu
To jak ktoś skręci noge w kostce i zaluka na fb ? Ktoś nazwie to po imieniu ?
Mazurka
5 lata temu
a ochrona danych osobowych , szczególnie wrażliwych ? natychmiast pozywać udostępniających te dane do sądu!!!!!!!! i odszkodowanie się należy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie wpuszczać do domów byle kogo !!!!
...
Następna strona