Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

69
Podziel się

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników.

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym
bDTCKetN

Pracownicy na zwolnieniach chorobowych mogą być skontrolowani także przez prywatną firmę - pisze we wtorkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Nakryto tak piłkarza, który mimo zwolnienia z pracy rozegrał całą wiosenną kolejkę. ZUS, jak pisze gazeta, cofnął mu świadczenia chorobowe.

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników. Usługa polega m.in. na przeprowadzeniu wizyty w miejscu zamieszkania pracownika na L4 i prześwietleniu jego aktywności w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

bDTCKetP

Conperio szacuje, że średnio 15 proc. zwolnień chorobowych wystawianych jest na lewo - pracownicy w rzeczywistości nie są chorzy i zajmują się, czym chcą.

Conperio sprawdziło dotąd 85 tys. pracowników w 100 przedsiębiorstwach - głównie dużych, zatrudniających ponad 300 osób. Rezultat? Po kontroli skraca się średni czas trwania zwolnień lekarskich. W jednej firmie liczba przebywających na zwolnieniu pracowników spadła ze 136 do 50.

bDTCKeuq
wiadomości
gospodarka
kadry
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
tekla
4 lata temu
..a kto skontroluje dyrektora? wojewodę? marszałka? prezydenta, wszyscy oni siedzą ile się da na zwolnieniach gdy tracą posady. Przykład dyrektora teatru P.Morawskiego? choruje? Przepychanki widziała cała Polska. Najlepiej złapać fryzjerkę ze złamaną nogą. Przecież ręce ma zdrowe - może pracować. Ogólna zasada, kontrolować i karać szaraków. Na tych" lepszego sortu" każdy ma za krótkie ręce.
moli
4 lata temu
żeby wpuścić do domu takich ludzi to muszą mieć nakaz prokuratora i przyjść z policją, nie mają to precz od moich drzwi
DA
4 lata temu
TYLE SIĘ SŁYSZY W MEDIACH O RÓŻNYCH PREZESACH, KTÓRYCH NIE MOŻNA ZWOLNIĆ Z PRACY, BO NAGLE UCIEKLI NA ZWOLNIENIE. TAKICH TRZEBA KARAĆ
bDTCKeur
sda
4 lata temu
a jaka jest podstawa prawna takiej działalności? kontrolowac to mnie może ZUS i pracodawca, o ile się wylegitymuje albo go osobiście znam.. żadnych podejrzanych osób z dziwnych firm do domu nie wpuszczę, bo może złodzieje albo psychopaci.. i nikt mi nic nie zrobi w związku z tym
Jajo
4 lata temu
Pierwsze co zobaczy taki gość po przekroczeniu progu mojego domu to but na swojej twarzy.Bez nakazu to może klamkę polizać
...
Następna strona