Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

Nowa usługa dla pracodawców. Kontrola pracowników na chorobowym

Pracownicy na zwolnieniach chorobowych mogą być skontrolowani także przez prywatną firmę - pisze we wtorkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

Nakryto tak piłkarza, który mimo zwolnienia z pracy rozegrał całą wiosenną kolejkę. ZUS, jak pisze gazeta, cofnął mu świadczenia chorobowe.

Firma Conperio, podobnie jak HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis, oferuje pracodawcom kontrolę zwolnień lekarskich pracowników. Usługa polega m.in. na przeprowadzeniu wizyty w miejscu zamieszkania pracownika na L4 i prześwietleniu jego aktywności w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

Conperio szacuje, że średnio 15 proc. zwolnień chorobowych wystawianych jest na lewo - pracownicy w rzeczywistości nie są chorzy i zajmują się, czym chcą.

Conperio sprawdziło dotąd 85 tys. pracowników w 100 przedsiębiorstwach - głównie dużych, zatrudniających ponad 300 osób. Rezultat? Po kontroli skraca się średni czas trwania zwolnień lekarskich. W jednej firmie liczba przebywających na zwolnieniu pracowników spadła ze 136 do 50.

zus, chorobowe, zwolnienie lekarskie, l-4, conperio
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
dd
2017-05-11 06:59
W myśl nowego prawa które pozwala policjantom iść na chorobowe 100% płatne przez cały miesiąc jak to się ma do rzekomo naciąganych zwolnień cywilów.
scharick
2017-05-11 06:27
Mój pies ,który luzem biega po podwórku nienawidzi urzędasów i mundurowych.Niech tylko któryś spróbuje wejść na teren
rok1984
2017-05-11 06:23
Kto wpuści do domu jakiegoś cwaniaczka z jakiejś tam firmy?Tylko policja i policja skarbowa mogą wejść do prywatnego lokalu!
Pokaż wszystkie komentarze (69)