Notowania

ministerstwo pracy
08.07.2013 09:53

Minister pracy konsekwentnie o Komisji Trójstronnej

Minister pracy mimo bojkotu związków zawodowych będzie nadal zwoływał Komisję Trójstronną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)

*Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że jego obowiązkiem jest organizowanie jej spotkań. Dodał, że to związkowcy nie chcą rozmawiać z rządem i posługują się politycznymi argumentami. *

Minister zapewnia, że będzie apelował do przedstawicieli pracowników, by wrócili do rozmów w gronie rząd -pracodawcy. Wyraził nadzieję, że zwycięży w związkowcach poczucie odpowiedzialności.

Minister Kosiniak-Kamysz zapowiedział w radiowej trójce, że zwróci się do ministra finansów o kolejną transzę pieniędzy z Funduszu Pracy na wsparcie zatrudnienia w okresie jesień-zima, gdy na rynek wejdą absolwenci.

Związki zawodowe bojkotują komisję, zarzucając stronie rządowej brak woli dialogu. Domagają się też odwołania ministra pracy z funkcji przewodniczącego komisji. Związkowcy chcą także odwołania Władysława Kosiniaka-Kamysza z funkcji ministra pracy.

Tymczasem pracodawcy zapowiedzieli, że będą starali się rozmawiać ze związkami zawodowymi bez udziału rządu. Mówił o tym Andrzej Malinowski z organizacji Pracodawcy RP po spotkaniu przedstawicieli organizacji przedsiębiorców z premierem.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy premier odwiedzie ich od strajku? Premier Donald Tusk spotkał się ze związkowcami, którzy chcą z nim rozmawiać o projektach zmian w kodeksie pracy oraz o płacy minimalnej.
Zamiast pracować, oddadzą dziś krew Zamiast pracować pójdą na urlopy, lub będą oddawać krew. Domagający się podwyżek pensji pracownicy administracji oraz wspierający ich prokuratorzy nie przyjadą dziś do pracy.
Spór o płacę minimalną zaostrza się Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.
Tagi: ministerstwo pracy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz