Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
31.01.2008 07:36

Pracodawcy chcą kar za porzucanie pracy

Po otwarciu unijnych rynków pracownicy rezygnują ze stanowisk bez informowania pracodawcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Pracodawcy chcą przywrócenia przepisów, dających im prawo do odszkodowań za porzucenie stanowiska pracy przez zatrudnionych. O problemie pisze _ Gazeta Prawna _.

W opinii dziennika, po otwarciu unijnych rynków pracy, coraz częstsze są sytuacje w których pracownicy rezygnują z zajmowanych stanowisk bez poinformowania pracodawcy. A to naraża firmy na straty.

ZOBACZ TAKŻE:

O prawach pracodawców i pracowników czytaj w serwisie Prawo.money.plDla tego też organizacje pracodawców postulują przywrócenie do uregulowań prawnych instytucji porzucenia pracy, dzięki czemu zdobędą możliwość domagania się odszkodowań od nierzetelnych pracowników.

_ Gazeta Prawna _ podkreśla, że obecnie taka możliwość, choć istnieje, jest obwarowana wieloma warunkami - między innymi wykazaniem przez pracodawcę rzeczywistych strat, jakie poniósł z powodu absencji pracownika. Gdyby udało się zrealizować pomysły pracodawców, odszkodowanie od pracowników ustalałby Sąd Pracy, a egzekwował komornik.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz