Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.03.2016 07:28

Propozycje KE niekorzystne dla polskich pracowników delegowanych

Komisja Europejska chce zmienić przepisy o pracownikach delegowanych, co może odbić się negatywnie na Polakach. Komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen przedstawi we wtorek propozycje, które zmuszą nasze firmy, wysyłające pracowników za granicę, do płacenia wyższych wynagrodzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cancillería Ecuador/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Obecnie pracownicy delegowani z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski, świadczący tańsze usługi, są konkurencją dla firm w bogatszych krajach na Zachodzie. Firmy z Niemiec, Francji czy Belgii nazywają to dumpingiem socjalnym i robią wszystko, by konkurencję ograniczyć. Może im w tym pomóc propozycja Komisji Europejskiej.

- Widzimy, że różnice w wynagrodzeniach są prawie 50-procentowe. Chcielibyśmy, żeby na przykład w Belgii pracownicy delegowani mieli te same warunkowe płacowe, co ich belgijscy koledzy - powiedziała belgijskiej telewizji VRT komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen.

Komisja chce, by firmy wysyłające swoich pracowników za granicę płaciły im nie tylko pensję minimalną obowiązującą w tym kraju, ale także wszystkie dodatki przysługujące osobie na takim samym stanowisku w państwie, do którego delegowany jest pracownik.

Tagi: wiadomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, unia, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz