Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy planują podwyżki

0
Podziel się:

W tym roku już co piąta firma zamierza podnieść pensje pracownikom, a wzrost płac ma wynieść 6-7 procent.

Przedsiębiorcy planują podwyżki
(Daquella manera/CC/Flickr)

W tym roku już co piąta firma zamierza podnieść pensje pracownikom, a wzrost płac ma wynieść 6-7 procent - wynika z badań NBP.

Na wzrost chęci do podwyżek u pracodawców mają wpływ rosnące ceny, poprawa koniunktury i otwierający się od 1 maja rynek pracy w Niemczech. Dodatkowo przedsiębiorstwa mają rekordowe zyski i depozyty, a w ostatnich latach wynagrodzenia rosły symbolicznie - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

O wyższe pensje już upominają się pracownicy największych firm. Spory i negocjacje odbywają się lub zakończyły w Fiacie w Tychach, Jastrzębskiej Spółce Węglowej czy KGHM.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mniej;firm;spoznia;sie;w;wyplatami,133,0,814981.html) Mniej firm spóźnia się w wypłatami W I kwartale kwota niewypłaconych świadczeń spadła o 40 proc. - z 55,3 mln zł do 33 mln zł - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t39822.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nawet;jesli;wywalczysz;podwyzke;i;tak;sie;nie;wzbogacisz,42,0,813098.html) Nawet jeśli wywalczysz podwyżkę i tak się nie wzbogacisz Podwyżki planuje zaledwie co czwarta firma. Tym, co dostaną, średnią podwyżkę w wysokości 170 zł, inflacja pożre ponad 140 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t80052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostajemy;podwyzki;pensje;poszly;w;gore,19,0,794899.html) Dostajemy podwyżki, pensje poszły w górę Pensje wzrosły jednak mniej niż szacowali eksperci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)