Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tempo wzrostu płac przyspieszy? Pracodawcy nie mają wyjścia

12
Podziel się:

Umiarkowane na razie tempo wzrostu płac może wkrótce przyspieszyć. Z miesiąca na miesiąc przybywa bowiem firm, którym trudno jest znaleźć pracowników.

Tempo wzrostu płac przyspieszy? Pracodawcy nie mają wyjścia
(imago stock&people/EASTNEWS)

Już prawie trzy czwarte firm narzeka na trudności z pozyskaniem pracowników. Rosnąca konkurencja o ręce do pracy sprawia zaś, że przedsiębiorstwa są bardziej skore do podwyżek wynagrodzeń - pisze "Rzeczpospolita".

Umiarkowane na razie tempo wzrostu płac może wkrótce przyspieszyć. Z miesiąca na miesiąc przybywa bowiem firm, którym trudno jest znaleźć pracowników.

Już 72 proc. pracodawców przyznaje, że ma problemy z rekrutacją, a dwóch na trzech notuje nasilenie tych kłopotów w porównaniu z minionym rokiem. Próbując im zaradzić, przedsiębiorstwa najczęściej zwiększają budżety na wynagrodzenia - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy rekrutacyjnej i doradczej Bigram, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

W internetowej ankiecie, którą we wrześniu br. przeprowadziła Cube Research wśród prawie 250 średnich i dużych firm, jedynie 4 na 100 pracodawców twierdzi, że jest im łatwiej niż przed rokiem znaleźć odpowiednich fachowców.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Verayher
6 lat temu
Możliwy obszar podwyżek to 100% w górę! W tej chwili udział w polskim PKB jest o połowę niższy niż na Zachodzie. Inaczej mówiąc: w stosunku do Europy i obecnej wydajności zarobki są zaniżone dwukrotnie.
luki
6 lat temu
Hahaha sie nie dziwie jak większość idzie na studia humanistyczne itp by byl papierek a h..a potrafią zrobic.. Przykład to studenci wyglądający towar w hipermarketach..
Smigol1987
6 lat temu
Panie premierze jak żyć za najniższą krajową? Najlepiej krótko !
DDRka
6 lat temu
i dobrze tak drobnym zlodziejaszkom! Sami by chcieli, zeby robole na nich tyrali a zaplacic to juz nie bardzo! Smi niech sobie zaiwniaja na swoj dobrobyt a nie jechac na garbie osiolkow!!!!
Jacek
6 lat temu
U nas w firmie - zakład stolarski w Łęce Mroczeńskiej - Drewmix właściciel ma wszystkich w nosie, zatrudnia prawie samych ukrainców, a jak komuś się coś nie podoba to na bruk, na miejsce Polaka zawsze znajdzie się ukrainiec, który pracuje po 10 i więcej godzin, a podatek jest odprowadzany od najniższej krajowej i nikomu to nie przeszkadza jakoś. Dopóki tak będzie w kraju nic się nie zmieni.