Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tempo wzrostu płac przyspieszy? Pracodawcy nie mają wyjścia

Tempo wzrostu płac przyspieszy? Pracodawcy nie mają wyjścia

Fot. imago stock&people/EASTNEWS

Już prawie trzy czwarte firm narzeka na trudności z pozyskaniem pracowników. Rosnąca konkurencja o ręce do pracy sprawia zaś, że przedsiębiorstwa są bardziej skore do podwyżek wynagrodzeń - pisze "Rzeczpospolita".

Umiarkowane na razie tempo wzrostu płac może wkrótce przyspieszyć. Z miesiąca na miesiąc przybywa bowiem firm, którym trudno jest znaleźć pracowników.

Już 72 proc. pracodawców przyznaje, że ma problemy z rekrutacją, a dwóch na trzech notuje nasilenie tych kłopotów w porównaniu z minionym rokiem. Próbując im zaradzić, przedsiębiorstwa najczęściej zwiększają budżety na wynagrodzenia - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy rekrutacyjnej i doradczej Bigram, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

W internetowej ankiecie, którą we wrześniu br. przeprowadziła Cube Research wśród prawie 250 średnich i dużych firm, jedynie 4 na 100 pracodawców twierdzi, że jest im łatwiej niż przed rokiem znaleźć odpowiednich fachowców.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Verayher
2016-10-26 09:25
Możliwy obszar podwyżek to 100% w górę! W tej chwili udział w polskim PKB jest o połowę niższy niż na Zachodzie. Inaczej mówiąc: w stosunku do Europy i obecnej wydajności zarobki są zaniżone dwukrotnie.
luki
2016-10-26 00:55
Hahaha sie nie dziwie jak większość idzie na studia humanistyczne itp by byl papierek a h..a potrafią zrobic.. Przykład to studenci wyglądający towar w hipermarketach..
Smigol1987
2016-10-25 12:41
Panie premierze jak żyć za najniższą krajową? Najlepiej krótko !
Pokaż wszystkie komentarze (12)