Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracowników

53
Podziel się:

Wielu pracodawców rozważa podwyżki dla już zatrudnionych w obawie przed konkurencją, która im lepiej zapłaci.

Rynek pracy w Polsce. Pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracowników
bEKrPUMR

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 8,6 procent - wynika z szacunków resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.To spadek o 0,2 punktu procentowego w stosunku do czerwca tego roku. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach.

Zdaniem Grzegorza Baczewskiego z Konfederacji Lewiatan, rosnące zatrudnienie i malejące bezrobocie to wynik korzystnej sytuacji gospodarczej. Dodatkowo w okresie letnim działają czynniki sezonowe. Zwiększa się aktywność i popyt na pracowników w budownictwie, rolnictwie, sadownictwie, turystyce i gastronomii. W tym roku mógł się też ujawnić inny czynnik ograniczania bezrobocia, jakim jest poprawa sytuacji materialnej rodzin dzięki programowi 500+. Pracodawcy sygnalizują, że od kwietnia odnotowują zwiększoną liczbę składanych przez pracowników wypowiedzeń.

bEKrPUMT

Grzegorz Baczewski podkreśla, że spadające bezrobocie sprawia, że pracodawcom coraz trudniej jest znaleźć chętnych do pracy, zwłaszcza do zajęć najprostszych. Dodaje, że wielu pracodawców rozważa podwyżki dla już zatrudnionych w obawie przed konkurencją, która im lepiej zapłaci.

bEKrPUNu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(53)
Dop
5 lata temu
Tanich pracowników
Cubi
5 lata temu
Mają problem znaleźć bo Polacy nie chcą już być białymi niewolnikami ! A ukrainców zatrudniają, bo oni się godzą pracować za miskę ryżu. Już prawie tyle zarabiamy ! Poza tym pracodawcy szukają pracoholików za przysłowiową "miskę ryżu"
bcefo
5 lata temu
bzdury wam wmawiaja , szykują teren na to aby usprawiedliwic zatrudnianie ukraińców
bEKrPUNv
Radek
5 lata temu
[QUOTE] W tym roku mógł się też ujawnić inny czynnik ograniczania bezrobocia, jakim jest poprawa sytuacji materialnej rodzin dzięki programowi 500+. Pracodawcy sygnalizują, że od kwietnia odnotowują zwiększoną liczbę składanych przez pracowników wypowiedzeń. [/QUOTE] Gdzie tu sens??? Jedno wyklucza drugie!
nonames
5 lata temu
Moze wkoncu skoncza traktowac ludzi jsk niewolnikow wiekszosc dlatego wlasnie sie zwalnia
...
Następna strona