Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Idą dobre czasy. Dla kogo?

0
Podziel się:

Oni mogą przebierać w ofertach jak w ulęgałkach. W przyszłości dojdą do nich kolejne grupy.

Rynek pracy w Polsce. Idą dobre czasy. Dla kogo?
(Parlament Europejski)
bEJFFVMB

Specjaliści i menedżerowie mogą wybierać jak w ulęgałkach. Dla nich rynek pracownika już trwa. Potwierdzają to badania Antal International, firmy zajmującej się rekrutacją pracowników.

O ile ci mniej wykwalifikowani pracownicy wciąż borykają się z rynkiem, to specjaliści i menedżerowie mają ofert bez liku.

- _ Przeciętny informatyk był w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy aż dziewięć razy kontaktowany w sprawie zmiany pracy. Przeciętny logistyk i księgowy _ _ - siedem, osiem razy _ - mówi Artur Skiba, dyrektor Antal International.

bEJFFVMD

To sprawia, że specjaliści coraz pewniej czują się na rynku pracy, a pracodawcy muszą naprawdę się starać, by ci najlepsi znaleźli się właśnie u nich. Tym bardziej, że na specjalistów i menedżerów jest zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

W niedalekiej przyszłości nie tylko specjaliści i menedżerowie nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Nasze społeczeństwo mocno się starzeje, przyjdzie moment, że to pracodawcy będą głowić się i troić, by przyciągnąć nas do swojej firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Komisja Europejska apeluje o lepsze traktowanie pracowników 217 milionów pracowników w Unii musi być lepiej chronionych przed wypadkami w pracy i chorobami zawodowymi - mówi KE.
Delegowanie pracownika do innego państwa UE Zasada swobodnego przepływu pracowników daje każdemu obywatelowi prawo do nieskrępowanego przemieszczania się do innych państw członkowskich.
Umowy na czas określony. Naruszono prawo? Komisja Europejska analizuje odpowiedź polskiego rządu w sprawie stosowania umów o pracę na czas określony i dopiero po tej analizie zdecyduje, co dalej.
bEJFFVNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)