Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości coraz bliżej

8 listopada 2012 r. zostanie zainaugurowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

8 listopada 2012 r. zostanie zainaugurowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Firmy, organizacje i wszyscy, którzy chcą zaangażować się w to przedsięwzięcie, jeszcze przez kilka dni mogą zgłaszać swoje propozycje.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, ich aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. Od czasu pierwszej edycji ŚTP w 2008 roku, inicjatywa rozszerzyła się na 115 państw, w których ponad 24 tys. partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi.

W Polsce koordynatorem wydarzenia jest Forum Młodych PKPP Lewiatan. Wachlarz imprez tworzących ŚTP co roku jest bardzo szeroki: od merytorycznych szkoleń i wykładów, poprzez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, po wystawy, przedstawienia i happeningi.

- _ Cieszymy się, iż tak wielu partnerów jest zainteresowanych współpracą w tegorocznej edycji ŚTP. Nadal zachęcamy do partycypowania w wydarzeniu. Dla partnerów wydarzenie to świetna okazja do zaprezentowania się wśród młodych, aktywnych i ambitnych ludzi, nawiązania z nimi relacji i zachęcenie ich do wspólnego działania. Natomiast uczestnicy ŚTP mają unikalną okazję zdobycia cennej wiedzy, poznania ciekawych ludzi czy spotkania z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami _ – mówi Maria Gołaszewska z Forum Młodych PKPP Lewiatan.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości uzyskał poparcie m.in.: prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, premiera Wielkiej Brytanii - Davida Camerona, premiera Izraela - Benjamina Netanyahu, a także prezydenta Portugalii czy premiera Kanady.

W ubiegłorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości udział wzięło ponad 100 państw, wśród nich również Polska. W klasyfikacji międzynarodowej nasz kraj plasuje się obecnie na czwartym miejscu pod względem liczby zorganizowanych w ramach ŚTP eventów.

Przedsiębiorcy, organizacje i wszyscy, którzy w jakiś sposób chcieliby wesprzeć organizację tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń do 21 października na adres maria.golaszewska@fmlewiatan.pl, ale także rejestrowania się jako partner na oficjalnej stronie globalnej ŚTP: http://www.unleashingideas.org/user/register. Szczegóły dotyczące ŚTP 2012 można znaleźć na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez to ograniczą zatrudnianie pracowników? Rząd i partnerzy społeczni negocjują w Komisji Trójstronnej zmiany, które mają ograniczyć rekordową w Polsce liczbę umów o pracę na czas określony.
Dają pracownikom świadczenia, ale... Przedsiębiorstwa proponują zatrudnionym szkolenia, kursy zawodowe, opiekę medyczną, udział w konferencjach branżowych oraz zajęcia sportowe.
Tagi: światowy tydzień przedsiębiorczości, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz