Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W zeszłym roku 523 osoby zginęły w pracy

0
Podziel się:

W sumie wypadkom przy pracy uległo ponad 101 tysięcy pracowników.

W zeszłym roku 523 osoby zginęły w pracy
(David Boyle in DC/CC/Flickr)

W sumie wypadkom uległo ponad 101 tysięcy pracowników. W większości przypadków powodem tragedii była ludzka bezmyślność.

Tadeusz Zając, Główny Inspektor Pracy wyjaśnia, że te wypadki często są wynikiem oszczędności, jakie przedsiębiorca osiąga poprzez nieodpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy. Firma na przetargu przedstawia konkurencyjną ofertę nie posiadając odpowiedniego sprzętu do wykonania zamówienia. Następnie zamiast wypożyczyć odpowiedni osprzęt, korzysta ze swojego, który nie zawsze spełnia odpowiednie warunki bezpieczeństwa.

Marek Walczak, prezes Urzędu Dozoru Technicznego powiedział, że część wypadków jest spowodowana złą jakością używanego do pracy sprzętu. Po wejściu Polski do Unii system kontroli maszyn został znacznie zliberalizowany. Obecnie gwarancję bezpieczeństwa sprzętu wystawia jego producent.

Główny Inspektor Pracy uważa, że o bezpieczeństwo w miejscach pracy powinien dbać każdy obywatel. Zdaniem Tadeusza Zająca taka społeczna interwencja nie dość, że może komuś uratować życie to przysłużyć się może do odciążenia państwowego budżetu, bo leczenie, rehabilitacja oraz renty dla poszkodowanych są opłacane z publicznych pieniędzy.

praca
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)