Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Woda dla pracowników. Jak wybrać dostawcę?

0
Podziel się:

W firmach usługowych stały dostęp do wody źródlanej wpływa na podniesienie standardów obsługi, a w konsekwencji na zadowolenie klientów.

Woda dla pracowników. Jak wybrać dostawcę?
(Pressmaster/Dreamstime)

Wygodny dostęp do dobrej* jakości* *wody jest podstawowym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej* *firmy, gdyż wpływa na efektywność i zadowolenie pracowników. W firmach usługowych (np. salony kosmetyczne, fryzjerskie, apteki) stały dostęp do* *wody* *źródlanej wpływa na podniesienie standardów* **obsługi, a w konsekwencji na zadowolenie klientów.

Dostęp do dobrej jakości wody możemy zapewnić pracownikom na kilka sposobów: **

 • dostawa wody do biura - wygodne, elastyczne i warte swojej ceny rozwiązanie, pozwala skorzystać z szerokiej oferty, optymalne dla większości firm;
  • woda w butelkach PET - wymaga dokonywania regularnych zakupów w sklepie/hurtowni oraz uciążliwego transportu. Rozwiązanie mało ekologiczne;
  • filtrowanie wody z kranu - poprzez specjalne urządzenia, filtry podzlewowe, dzbankowe itp. ma uzasadnienie w specyficznych przypadkach:w systemie pracy ciągłej i 24-godzinnego zapotrzebowania na wodę; przy zwiększonym ryzyku BHP; gdy obecność na danym terenie osób trzecich jest niewskazana (zakłady produkcyjne, banki).

Dostawy wody do biura gwarantują wygodny dostęp do wysokiej jakości wody źródlanej. Są one realizowane są w dogodnym momencie i w odpowiedniej ilości. Woda trafia do dystrybutora wody, często z funkcją chłodzenia i podgrzewania, co ułatwia korzystanie z wody oraz skraca czas przygotowania zimnych i gorących napojów. Skorzystać możemy też z dodatkowej oferty m.in.: kawy, herbaty, dzierżawy ekspresów do kawy, wody butelkowanej.

Przy wyborze dostawcy wody najlepiej kierować się:

 • jakością wody potwierdzona certyfikatami;
  • regularnością i punktualnością dostaw dopasowaną do potrzeb;
  • jakością obsługi klienta i serwisu;
  • regularnością i jakością sanityzacji (wymiana elementów mających kontakt z wodą,czyszczenie urządzeń dystrybucyjnych).

Największymi dostawcami wody w 5-galonowych butlach są na rynku Eden Springs oraz Nestle Waters. Razem obsługują 75 proc. rynku. Wybierać możemy jednak również spośród wielu mniejszych dostawców, jak choćby Źródło Żywiec, Wielka Żywiecka, Źródełko, itp.

Prócz jakości o wyborze dostawcy najczęściej decyduje cena. Zależy ona od wielkości zamówień, długości trwania umowy, a także lokalizacji. Transport stanowi duży udział w kosztach dostawcy, dlatego cena może zależeć od bliskości centrów dystrybucyjnych oraz przebiegu realizowanych tras z dostawami.

Czytaj więcej na temat prowadzenia firmy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t97664.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/wydatki;na;szkolenie;bhp;a;koszty;podatkowe,244,0,917748.html) Wydatki na szkolenie BHP a koszty podatkowe Ich bezpośredni związek z prowadzeniem działalności gospodarczej nie jest oczywisty, dlatego interpretacja przepisów może sprawiać problemy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115983.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/dodatkowe;skladki;na;emeryture;pracownikow;zmniejszaja;podatek,156,0,850588.html) Dodatkowe składki na emeryturę pracowników zmniejszają podatek Utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego nie jest zarezerwowane tylko dla dużych przedsiębiorstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t85646.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;zabezpieczyc;dane;w;firmowych;komputerach,16,0,757008.html) Jak zabezpieczyć dane w firmowych komputerach Założenie, że program antywirusowy to wszystko, czego trzeba firmie jest obecnie niewystarczające. Warto jeszcze stworzyć zasady bezpieczeństwa i ochrony danych.
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)