Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wsparcie dla firm. Pracodawcy dostaną na wypłaty

0
Podziel się:

Trzynastu przedsiębiorców z Wielkopolski otrzyma w sumie pomoc dzięki ustawie o ochronie miejsc pracy.

Wsparcie dla firm. Pracodawcy dostaną na wypłaty
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEDRghAl

W ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacone zostanie 1,4 mln złotych, które otrzyma 219 pracowników.

Jak poinformowała Bernadeta Ignasiak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu do 8 maja br. o pomoc w ramach funduszu wystąpiło czternastu pracodawców z branż krawieckiej, budowlanej, handlu i usług. Wnioski o dofinansowanie złożyli przedsiębiorcy z Krotoszyna i Obornik Wlkp., a także Jarocina, Leszna, Piły, Suchego Lasu, Konina i Ostrowa Wlkp.

Największą kwotę wsparcia otrzymał pracodawca z Obornik, który dostał dofinansowanie za 3 miesiące dla 54 pracowników w kwocie ponad 177 tys. zł.

bEDRghAn

Jak dodała rzeczniczka, Urząd Pracy dotychczas podpisał umowy z 13 pracodawcami. Łączna kwota pomocy wyniesie 1 mln 396 tys. zł. Urząd Pracy w ramach funduszu przekazał do tej pory blisko 495 tys. zł.

Pieniądze te zostaną przyznane pracodawcom jako bezzwrotna pomoc na wynagrodzenia dla pracowników na mocy Ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, która weszła w życie w listopadzie 2013 r.

Umożliwia ona przedsiębiorcom, którzy ogłosili przestój ekonomiczny lub obniżyli wymiar czasu pracy, skorzystanie ze wsparcia służącego ochronie miejsc pracy w sytuacji, gdy przejściowo pogorszyły się warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Pracodawcy mogą je dostać na częściowe zaspokojenie wynagrodzeń pracowników za czas przestoju ekonomicznego lub na zrekompensowanie części pensji przy obniżeniu wymiaru czasu pracy oraz na opłacenie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników.

bEDRghAt

Rząd na wsparcie przedsiębiorców przeznaczył do połowy tego roku 204 mln zł. W marcu 2014 r. w woj. wielkopolskim bezrobocie wyniosło 9,6 proc. Bez pracy było 145 tys. 897 osób.

bEDRghAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)