Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypłata pensji w terminie. Dla wielu firm to wciąż problem

0
Podziel się:

W ubiegłym roku liczba takich przypadków spadła, ale wciąż jest ich sporo. Warto jednak walczyć o swoje - przekonuje Inspekcja Pracy.

Wypłata pensji w terminie. Dla wielu firm to wciąż problem
(wp.pl)

Pracodawcy wciąż nie zawsze płacą pensje swoim pracownikom - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. W ubiegłym roku liczba takich przypadków spadła, ale wciąż jest spora grupa firm, które - chociaż mają pieniądze na wynagrodzenia - nie wypłacają ich. Warto jednak walczyć o swoje - przekonuje Inspekcja Pracy.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez MillwardBrown na zlecenie BIG InfoMonitor, płace znajdują się na drugim miejscu w hierarchii regulowania zobowiązań przez przedsiębiorców, zaraz po ZUS i Urzędzie Skarbowym.

Mimo to - według Państwowej Inspekcji Pracy - w ubiegłym roku w skontrolowanych przedsiębiorstwach nie wypłacono pracownikom pensji o wartości 171 milionów 400 tysięcy złotych.

Jak wskazała w rozmowie z PAP rzeczniczka głównego inspektora pracy Danuta Rutkowska, często pracodawcy tłumaczą się z niewypłacania pensji zatorami płatniczymi. - Tymczasem w wielu przypadkach, jeszcze w trakcie kontroli, pracownicy odzyskują swoje wynagrodzenia. Oznacza to, że środki, zamiast na wypłaty mogły zostać przeznaczane na bieżące funkcjonowanie firmy - wskazała Rutkowska.

- Warto więc w przypadkach zalegania pracodawcy z wypłatami świadczeń zgłaszać się do inspekcji pracy, gdyż pod względem egzekwowania niewypłaconych środków inspektorzy są bardzo skuteczni - podkreśliła rzeczniczka PIP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)