Notowania

Przejdź na
pfron
25.05.2010 06:44

Zabraknie 185 mln zł na pensje niepełnosprawnych?

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają niepełnosprawnych. Przez dziurę w budżecie PFRON może okazać się, że dofinansowanie do ich zatrudniania będzie mniejsze niż dotychczas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kalleboo/CC/Flickr)

*Taka dziura w kasie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych możliwa jest jeszcze w tym roku. *

W przyszłym roku PFRON może potrzebować nawet dodatkowe pół miliarda na realizację swoich zadań. To wynik między innymi wzrostu zatrudnienia niepełnosprawnych - alarmuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W ubiegłym roku przybyło 43 tys. miejsc pracy dotowanych przez PFRON. Jednocześnie w ciągu ostatnich dwóch lat o 12 procent zmniejszyła się liczba firm, które nie zatrudniają niepełnosprawnych i muszą z tego tytuły dokonywać wpłat na fundusz. W takiej sytuacji konieczne może okazać się zwiększenie dotacji budżetowej dla PFRON lub obniżenie wysokości dofinansowania, jakie wypłaca on pracodawcom.

* [ Jak dostać wsparcie na pracę niepełnosprawnego? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;dostac;wsparcie;na;prace;niepelnosprawnego,200,0,352456.html )
* [ PFRON zwróci składki ZUS renciście przedsiębiorcy ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/pfron;zwroci;skladki;zus;renciscie;przedsiebiorcy,210,0,247762.html )
Tagi: pfron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz