Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiana liczby zatrudnionych a fundusz świadczeń socjalnych

Dla określenia, czy trzeba założyć ZFŚS, ważna jest liczba etatów na 1 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebcz/Dreamstime)

Dla określenia, czy trzeba założyć ZFŚS, ważna jest liczba etatów na 1 stycznia danego roku.

Zatrudnienie dodatkowych lub zwolnienie dotychczasowych pracowników na początku stycznia nie wpływa na obowiązek tworzenia funduszu. Muszą założyć go pracodawcy, u których 1 stycznia pracowało - przeliczeniu na pełne etaty - co najmniej 20 osób.

Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy _ wzrost zatrudnienia w trakcie roku nie skutkuje automatycznie obowiązkiem utworzenia funduszu. Bierzemy zawsze pod uwagę stan zatrudnienia na dzień 1 stycznia danego roku. Jeżeli więc w tej dacie pracodawca nie był obowiązany tworzyć fundusz, to mimo zatrudnienia nowych pracowników, takiego obowiązku nadal nie ma _.

Z tworzenia ZFŚS można też zrezygnować - nawet przy zatrudnianiu powyżej 20 osób - wymaga to jednak szczególnej procedury. Pracodawca musi wprowadzić w tym celu zmiany zakładowego układu zbiorowego i regulaminu wynagradzanie.

Tego rodzaju modyfikacje wymagają uzgodnienia z zakładową organizacją związkową lub, jeśli jej w firmie nie ma, z przedstawicielem załogi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t98008.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;liczyc;ekwiwalent;za;urlop;w;2011;r;,147,0,747155.html) Jak liczyć ekwiwalent za urlop w 2011 r. W 2011 roku zmienia się współczynnik stosowany przy liczeniu wartości ekwiwalentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t46921.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/kiedy;mozna;nie;placic;skladek;za;pracownika;uchylajacego;sie;od;pracy,128,0,747136.html) Kiedy można nie płacić składek za pracownika uchylającego się od pracy Jedynie rozwiązanie stosunku pracy upoważnia płatnika składek do wyrejestrowania pracownika z obowiązkowych ubezpieczeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t74612.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/kto;placi;chorobowe;po;zakonczeniu;urlopu;bezplatnego,28,0,747036.html) Kto płaci chorobowe po zakończeniu urlopu bezpłatnego Zasiłek chorobowy, a więc także wynagrodzenie chorobowe, nie przysługuje za okresy niezdolności do pracy przypadające w czasie urlopu bezpłatnego.
Tagi: zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, wiadomości, porady, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz