Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki
23.02.2009 07:07

Związki stracą prawa? Nie będą wiedzieć o zwolnieniach

Pracownicy uciekają przed redukcją na L-4.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich w ucieczkach przed zwolnieniami pomagają pracownikom związki zawodowe. *

Fala wypowiedzeń zalewa małe i duże firmy. W styczniu urzędy pracy zarejestrowały ponad 160 tysięcy bezrobotnych. Bezrobocie wynosi już 10,5 procent. Pracę w pierwszej kolejności tracą zatrudnieni na czas określony, ludzie z PR i marketingu, księgowości i HR.Pracownicy ratują się zwolnieniami.

- _ Kiedy dyrekcja firmy zgodnie z przepisami przekazuje związkom w zakładzie listę pracowników do zwolnienia, działacze często informują te osoby, że stracą pracę. Pracownicy biorą wtedy zwolnienia lekarskie _- pisze _ Gazeta Wyborcza _.

ZOBACZ TAKŻE:

Dyrektorzy przedsiębiorstw ostrzegają tymczasem, że jeśli nie będzie większych możliwości zwalniania ludzi, to firmy będą padać.

Według pracodawców obowiązek kontaktowania się ze związkami trzeba zlikwidować. Według gazety wniosek ma być omawiany na posiedzeniach Komisji Trójstronnej, czyli rządu, związków oraz pracodawców. -_ Związki na postulat zniesienia obowiązku powiadamiania o zwolnieniach nie chcą się jednak zgodzić _ - czytamy w _ Gazecie Wyborczej _.

Tagi: związki, praca, zwolnienia, związki zawodowe, solidarność, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz