Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
22.08.2007 10:08

Zwolnienie lekarskie tylko na odpowiednim druku

ZUS nie przyjmuje zwolnień lekarskich wystawianych na innych drukach niż ZUS ZLA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Muszyński /PAP)

Podstawą roszczeń o wypłatę świadczeń chorobowych mogą być wyłącznie druki ZUS ZLA. Zaświadczenia wystawiane przez lekarzy na innych blankietach nie są honorowane.

Na podstawie przepisów ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa przy ustalaniu prawa do zasiłków dowodami stwierdzającymi czasową niezdolność do pracy z powodu choroby, konieczność osobistego sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny lub pobyt w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, *są zaświadczenia lekarskie wystawione na druku, według wzoru określonego rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej *w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wobec wspomnianych regulacji, inne zaświadczenia nie mogą stanowić dowodu do wypłaty zasiłku chorobowego i zasiłku opiekuńczego z tytuły sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny.

Tagi: zus, wiadomości, porady, kadry, baza wiedzy, podatki, prawo, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
ZUS
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz