Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Zatrudniamy pracownika

Nawet w małej jednoosobowej firmie zdarzyć się może moment, w którym konieczne staje się zatrudnienie pracownika.

W tym poradniku opisujemy krok po kroku, jakie czynności należy dokonać przy powierzaniu pracy nowo przyjmowanej osobie. Znajdziesz tu:


1. Informacje o kandydacie
2. Badania lekarskie
3. Umowa o pracę i jej rodzaje
4. Szkolenie BHP
5. Zgłoszenie do ZUS
6. Dokumentacja pracownicza
Czytaj także
Polecane galerie
Anna.poznań
83.16.37.* 2012-04-10 23:52
Witam!
Mam pytanie. Od około roku mam umowę zlecenia. Ostatnio zaczęłam dopytywać się pracodawce o umowę o prace. Powiedział mi, ze 'jedyny plus tej umowy dla mnie to kredyty i płatny urlop'. Dla niego z kolei to 'dużo papierkowej roboty i ogólnie za dużo zachodu'..... (prawie cytaty :) Teraz chciałabym się od Was dowiedzieć jak to faktycznie jest z tą umową o prace, z punktu widzenia pracodawcy..faktycznie jest to tak duży problem!? Dodam tylko, ze: jestem w dobrych stosunkach z pracodawcą, jestem jedynym dla niego pracownikiem, nie chodzi mi o pieniądze bo mogę być na 1/2 etatu np aby kwota się zgadzała z poprzednią umową (zlecenia) a urlop mam kiedy chce bo po prostu się dogadaliśmy w tej kwestii już.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
lenia
91.150.220.* 2011-08-06 09:29
Przed zatrudnieniem kogoś do swojej firmy można też pomyśleć o przeprowadzenia testów kwalifikacji zawodowych, zamiast tradycyjnych rozmów, albo jeśli jest dużo kandydatów pierwszą selekcję można zrobić takimi testami. U nas szef wykonał testy z Instytutu Analiz im Karola Gaussa, to było dobre rozwiązanie. Jesteśmy dobre dobranym i zgranym zespołem i o wiele lepiej się pracuje niż np w mojej wcześniejszej firmie, gdzie niektóre osoby nie wiedziały jak wykonywać swoją pracę.