Notowania

msp
05.08.2019 07:22

Kasy fiskalne. Znika połowa obowiązku dla przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów połowicznie ułatwi życie przedsiębiorcom – paragony będzie można wystawiać za pośrednictwem aplikacji w smartfonie, ale klient wciąż będzie musiał otrzymać papierowy paragon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kasę fiskalną zastąpi smartfon, ale nadal trzeba będzie drukować paragony

- Kasę w telefonie będzie mógł mieć każdy przedsiębiorca. Za kilka dni przedstawimy projekt przepisów, później udostępnimy specyfikację techniczną, która będzie określać wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż. W ten sposób chcemy uprościć rozliczenia i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mobilnych przedsiębiorców - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Kasy fiskalne, jakie znamy, będą powoli zastępowane przez kasy online.
700 zł za instalacją wirtualnej kasy fiskalnej. Tylko w niektórych przypadkach

Brzmi świetnie, prawda? Aplikacja, smartfon, nowoczesność. Sęk w tym, że rząd na razie nie zamierza znieść obowiązku przekazania klientowi paragonu w wersji papierowej.

Resort zapytany przez „Rz” o ten obowiązek, przyznał, że rozważany jest scenariusz jego uchylenia, ale później niż 1 stycznia 2020 r., gdy pojawi się możliwość korzystania z kasy fiskalnej w komórce.

Szum wokół podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców. "Zasady nie zmieniły się od 1999"

Kasa fiskalna w smartfonie ma być aplikacją dla kas online, które od 1 stycznia 2020 r. zaczną być obowiązkowymi dla kolejnych branż.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: msp, gospodarka, wiadomości, kasy online, kasy fiskalne, firma
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2019

Firma.Nieważne czym byleś wystawił paragon i zapłacił podatek i VAT żeby taki Kuchciński miał za co latać do domu z rodziną !

05-08-2019

vetoSą bary w piwnicach gdzie nie ma zasięgu. Jak sprzedawać np. piwo? Jak zwykle, czym wyżej siedzisz tym większy baran jesteś. To do rządzących.

05-08-2019

guru66Jak czytam,że rząd coś mi chce ułatwić,to od razu blady strach na mnie pada i ile mnie to będzie kosztować.

Rozwiń komentarze (44)