Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
innowacje
18.03.2020 10:04

KE wzywa startupy do walki z koronawirusem. Pozostało bardzo niewiele czasu

"Uwaga startupy, małe i średnie przedsiebiorstwa technologiczne i innowatorzy! Możecie pomóc w walce z pandemią koronawirusa!". Z apelem do innowacyjnych firm zwróciła się Komisja Europejska. Termin na składanie wniosków o szybkie dofinansowanie z Europejskiej Rady Innowacji wkrótce minie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Komisja Europejska wzywa startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa dysponujące technologiami i innowacjami, które mogłyby pomóc w leczeniu, testowaniu, monitorowaniu lub innych aspektach walki z epidemią koronawirusa COVID-19, do pilnego składania aplikacji na następną rundę finansowania z Europejskiej Rady Innowacji, czytamy w komunikacie.

Czasu jest już bardzo niewiele. Termin składania wniosków do EIC Accelerator upływa w środę 18 marca o godz. 17.00 (czasu lokalnego w Brukseli).

Przy budżecie w wysokości 164 mln euro zaproszenie to jest oddolne, co oznacza, że nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy, czytamy w komunikacie.
KE będzie jednak starała się przyspieszyć przyznawanie dotacji EIC i finansowania mieszanego (łącząc dotacje i inwestycje kapitałowe) dla odpowiednich innowacji związanych z koronawirusem, a także ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania i inwestycji.

Obejrzyj także: Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Jak czytamy, EIC wspiera już wiele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw mogących mieć swój udział w walce z pandemią koronawirusa, które otrzymały finansowanie w poprzednich rundach. Obejmuje to m.in. projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transporty chorych, projekt m-TAP dotyczący technologii filtracji pozwalającej usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii. Więcej na stronie przedstawicielstwa KE w Polsce.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma ogłosić pakiet dla firm już w środę.
Koronawirus. Rządowy pakiet dla firm nabiera kształtów

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: innowacje, koronawirus, Covid-19, startupy, ke, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

56tya niby dlaczego do 18 marca a nie 20? Bo jakiś urzędas wymyślił? Titanic tonie a oni skupieni na regulaminach. Cała prawda o tym sztucznym tworze . … Czytaj całość

18-03-2020

Co za shitcha cha cha

18-03-2020

UE to już dno dnaNajwyższe dofinansowanie uzyskała firma produkująca kolorową kredę. W ramach walki z koronawirusem zakażeni będą mogli napisać o tym wiersz na płycie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (82)