Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

KE wzywa startupy do walki z koronawirusem. Pozostało bardzo niewiele czasu

82
Podziel się:

"Uwaga startupy, małe i średnie przedsiebiorstwa technologiczne i innowatorzy! Możecie pomóc w walce z pandemią koronawirusa!". Z apelem do innowacyjnych firm zwróciła się Komisja Europejska. Termin na składanie wniosków o szybkie dofinansowanie z Europejskiej Rady Innowacji wkrótce minie.

KE wzywa startupy do walki z koronawirusem. Pozostało bardzo niewiele czasu
(PAP, PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bEJTtGFx

Komisja Europejska wzywa startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa dysponujące technologiami i innowacjami, które mogłyby pomóc w leczeniu, testowaniu, monitorowaniu lub innych aspektach walki z epidemią koronawirusa COVID-19, do pilnego składania aplikacji na następną rundę finansowania z Europejskiej Rady Innowacji, czytamy w komunikacie.

Czasu jest już bardzo niewiele. Termin składania wniosków do EIC Accelerator upływa w środę 18 marca o godz. 17.00 (czasu lokalnego w Brukseli).

bEJTtGFz

Przy budżecie w wysokości 164 mln euro zaproszenie to jest oddolne, co oznacza, że nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy, czytamy w komunikacie.
KE będzie jednak starała się przyspieszyć przyznawanie dotacji EIC i finansowania mieszanego (łącząc dotacje i inwestycje kapitałowe) dla odpowiednich innowacji związanych z koronawirusem, a także ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania i inwestycji.

Zobacz także: Obejrzyj także: Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Jak czytamy, EIC wspiera już wiele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw mogących mieć swój udział w walce z pandemią koronawirusa, które otrzymały finansowanie w poprzednich rundach. Obejmuje to m.in. projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transporty chorych, projekt m-TAP dotyczący technologii filtracji pozwalającej usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii. Więcej na stronie przedstawicielstwa KE w Polsce.

bEJTtGFF

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEJTtGGa
KOMENTARZE
(82)
dajcie Rydzyk...
2 lata temu
Gdzie te startupy na które poszły miliardy z pisu ? Wie ktoś gdzie one są ?
xcvxcvxc
2 lata temu
zmieńcie tytuł...
nii
2 lata temu
Startup - np. horoskop dla zwierząt...
bEJTtGGb
miku
2 lata temu
APELUJEMY: - Drodzy europosłowie kupujcie respiratory za swe godne diety.
dina
2 lata temu
Zamiast działań naiwne porady za setki miliardów euro. To musi upaść.
...
Następna strona