Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jakich obostrzeń można się spodziewać?

37
Podziel się:

Na środę o godz. 11 zaplanowana została konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. To na niej możemy poznać decyzje rządu co do dalszego przedłużenia obostrzeń. A czego możemy się spodziewać?

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jakich obostrzeń można się spodziewać?
Konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski przedstawi dalsze obostrzenia po 9 kwietnia. (Flickr, Kancelaria Premiera)
bEJLOBcl

Konferencję ministra zdrowia będziemy transmitować w Wirtualnej Polsce.

Obecne obostrzenia - wprowadzone tuż przed świętami wielkanocnymi - obowiązują do 9 kwietnia. Dlatego też już w środę rząd ma ogłosić, jakie restrykcje będą obowiązywać od 10 kwietnia.

- Dzisiaj o godzinie 10 zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tam minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi liczbę zakażeń oraz sytuację w szpitalach - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w programie WP "Tłit". Jak dodał, to na spotkaniu zapadnie decyzja ws. nowych obostrzeń. - Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj po RZZK będzie konferencja - powiedział.

bEJLOBcn

Jakie to mogą być decyzje? - Idziemy w kierunku, żeby przedłużyć obostrzenia na razie o tydzień. Wszystko zależy od danych ministerstwa zdrowia ze środy i czwartku na temat zakażeń - we wtorek powiedziała Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że rząd utrzyma obecne obostrzenia. To oznacza, że zamknięte pozostaną żłobki i przedszkola.

Zobacz także: Biznes apeluje do rządu. Marnujemy czas podczas lockdownu?

Natomiast RMF FM - powoławszy się na swoje źródła - podaje, że największy znak zapytania rząd postawił przy kwestii funkcjonowania przedszkoli i żłobków. Politycy rozważają możliwość otwarcia tych placówek.

bEJLOBct

Zamknięte natomiast pozostaną branże beauty i fitness. To samo tyczy się sklepów budowlanych, sklepów o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. oraz galerii handlowych. Gastronomia nadal działać będzie mogła wyłącznie na wynos i w dostawie. Utrzymane zostaną również limity osób w kościołach.

Obecne limity w sklepach poniżej 2 tys. m kw.:

  • 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach o powierzchni do 100 m kw.;
  • 1 osoba na 20 m kw. - w sklepach o powierzchni powyżej 100 m kw.

- Na pewno nie ma pola do znoszenia żadnych obostrzeń. Jeżeli przyglądamy się temu, co dzieje się w polskich szpitalach, widzimy, że nie ma takiej możliwości - stwierdził w środę w programie "Tłit" WP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

bEJLOBcu

Wprowadzone przed świętami wielkanocnymi obostrzenia obowiązywały do 9 kwietnia. Rząd zaostrzone restrykcje ogłosił 27 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLOBcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Poniedzielski
6 miesięcy temu
Kołtuństwo.
Konfa!!
6 miesięcy temu
Brawo Kon,federacja! PiS już dawno się wypalił i poza bzdurnymi nakazami noszenia maseczek oraz kar dla przedsiębiorców, właścicieli siłowni czy restauracji nie ma nic innego Polakom do zaoferowania. Brawo Kon,federacja!!
zaraza
7 miesięcy temu
Opuścił całowanie się na majowych ławkach a dziewczęta aż drżą. :))
bEJLOBcP
jan
7 miesięcy temu
Otrzymałem receptę na lek Viregyt-k na 100%. Żadna apteka w miejscu mego zamieszkania, Zawiercie miasto na śląsku nie chce mi sprzedać lekarstwa tłumaczą się tym, że mogą mi sprzedać tylko lek z importu a oni leku z importu nie mają, mają tylko krajowy.
chory hematol...
7 miesięcy temu
Otrzymałem receptę na lek Viregyt-k na 100%. Żadna apteka w miejscu mego zamieszkania, e miasto na śląsku nie chce mi sprzedać lekarstwa tłumaczą się tym, że mogą mi sprzedać tylko lek z importu a oni leku z importu nie mają, mają tylko krajowy. Tak trzymać
...
Następna strona