Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Justyna Sobolak
|
aktualizacja

Konferencje, targi i kongresy wracają do gry. Szykuje się intensywna jesień, ale głównie online

5
Podziel się:

Czas uaktualnić kalendarze. Jesienią odbędą się najważniejsze branżowe imprezy: polityczne, ekonomiczne, technologiczne. Część stacjonarnie, choć w nowej rzeczywistości pocovidowej. Inne tylko w formule online. Jak będą wyglądały najważniejsze tegoroczne wydarzenia?

Konferencje, targi i kongresy wracają do gry. Szykuje się intensywna jesień, ale głównie online
(Materiały prasowe)

Pandemia COVID-19 sprawiła, że organizacja wielu festiwali, konferencji i wydarzeń branżowych została wstrzymana. Ich powrót umożliwiło zdejmowanie przez rząd obostrzeń związanych z koronawirusem. Organizacja targów i imprez branżowych możliwa jest od 6 czerwca. Branża wraca do gry, ale nie wszystkie wydarzenie odbędą w takiej formie jak dotąd.

Na początku września zaplanowano Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC). Impreza pierwotnie planowana była na maj. Ze względu na pandemię, wydarzenie zostało de facto odwołane. Zamiast stacjonarnego kongresu, zorganizowano EEC Online, transmitując zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online poświęconych gospodarce. Stacjonarny EKG odbędzie się w dniach 2-4 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przełożono także Impact, który w ostatnich latach jest najprężniej rozwijającą się imprezą konferencyjną w Polsce. To głównie zasługa przejścia z wydarzenia technologicznego na takie, które przyciąga też największy biznes i polityków. Jak poinformowano money.pl Impact zamierza więc dalej "przeobrażać się w wydarzenie dla liderów życia gospodarczego i politycznego". Dlatego w konferencji udział wezmą m.in. Mateusz Morawiecki czy Jadwiga Emilewicz.

- Impact, będąc zmuszony ograniczyć liczbę fizycznych uczestników swojego wydarzenia postanawia postawić na gości z największym „impact factor” w Polskiej gospodarce. Rządowa stymulacja gospodarki post-COVID-19, kryzys klimatyczny i odpowiedź nań instytucji UE, priorytety polskiej prezydencja w V4 i niemieckiej w UE, nabierająca tempa rewolucja 4.0, która nabiera kształtu dzięki 5G i chmurze, o których nie sposób nie wspomnieć – tak ma wyglądać plan wydarzenia, które odbędzie się 23 i 24 września.

Ostatecznie Impact zaproponuje innowacyjną formułę łączącą imprezę stacjonarną z tymi online. W tym roku wydarzenie zostanie przeniesione do Warszawy, do specjalnie wynajętej przestrzeni. A nazwa - Impact connected - nawiązywać ma do aktualnych pocovidowych relacji.

„Impact szanowany wśród partnerów korporacyjnych oraz współpracujących ekspertów za dużą dbałość o szczegóły organizacyjne przez kilkanaście ostatnich tygodni wypracował z nimi ręką w rękę, by znaleźć rozwiązania dla obaw związanych z epidemią koronawirusa oraz radykalnych obostrzeń globalnych korporacji w zakresie przemieszczania się menedżerów wysokiego szczebla oraz spotkań fizycznych. W ten sposób wypracował z szerokim gronem interesariuszy model hybrydowy polegający na fizycznym spotkaniu decydentów ze strony administracji, biznesu i nauki w Warszawie połączony z silną ekspozycją w Internecie, dzięki strategicznym partnerom medialnym takim jak WP.

Forum Ekonomiczne w Krynicy z ograniczoną liczbą uczestników

Wiadomo już na pewno, że we wrześniu odbędzie się Forum Ekonomiczne w Krynicy. Organizowana od 1992 roku przez Instytut Wschodni konferencja stała się jednym z ważniejszych spotkań polityczno-biznesowych w Europie.

- W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, stanęliśmy przed poważnym wyzwaniem: czy organizować tradycyjne, stacjonarne spotkanie w Krynicy Zdroju? Rozmowy z naszymi partnerami i ekspertami pozwoliły rozwiać tę wątpliwość. Rygorystycznie stosując się do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, zorganizujemy bezpieczne spotkanie - zapewnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady Programowej Forum Ekonomicznego.
Choć Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się stacjonarnie, nie obejdzie się bez zmian, które wymusza obecna sytuacja.

- Ograniczymy liczbę uczestników. Infrastruktura kongresowa, obiekty hotelowe i miejsca spotkań spełniać będą na bieżąco aktualizowane, wyśrubowane normy sanitarno-epidemiologiczne. Uczestnikami Forum tradycyjnie będą osoby o statusie VIP, co dodatkowo zobowiązuje nas do dbałości o najwyższe standardy, a wszystkim naszym gościom daje poczucie dodatkowego bezpieczeństwa - mówi Zygmunt Berdychowski. Forum Ekonomiczne w Krynicy zaplanowano w dniach 8-10 września.

Infoshare tylko online

Pandemia spowodowała, że w maju nie odbyła się w Gdańsku konferencja technologiczna Infoshare. Postanowiono o przełożeniu wydarzenia na 23-24 września. Ale i ten plan został porzucony.

Organizatorzy, ze względu na kilka czynników, m.in. obawy przed drugą falą koronawirusa oraz o ponowne zawieszenie organizacji targów, zdecydowali, że w tym roku Infoshare odbędzie się online. Wydarzenie potrwa 6 dni w dniach 23-25 oraz 28-30 września 2020. Codziennie będzie można oglądać live-streaming na czterech różnych kanałach.

- Zdecydowaliśmy się na 6 dni, by dostosować natężenie do możliwości konsumpcji przed ekranem. Podzieliliśmy content, który równolegle odbywał się na pięciu scenach, na dwa mocno zróżnicowane streamy. Jeden - czysto techniczny, kierowany do deweloperów, drugi biznesowy, zorientowany na przedsiębiorców, pracowników korporacji, wszystkich, którzy chcą poznać trendy technologiczne – tłumaczy Grzegorz Borowski, Co-Founder & CEO wydarzenia.

Na uczestników będzie czekać wiele ciekawych networkingowych rozwiązań. Będą mogli przeszukiwać bazę innych uczestników, nawiązywać z nimi kontakt i zapraszać na szybkie spotkania wideo - wszystko w ramach systemu Infoshare. Powstanie wirtualne expo, studia dla mediów. W dodatku podstawowe uczestnictwo w Infoshare będzie darmowe i nielimitowane.

Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

W październiku z kolei odbędzie się Europejski Kongres Finansowy w Sopocie. W tym roku planowany był w dniach 15-17 czerwca. Organizatorzy nie zdecydowali się jednak zorganizować wydarzenia w tym terminie.

- W pierwotnie przewidzianej dacie EKF przeprowadziliśmy trzydniowy EKF Online ze studia w Warszawie - wyjaśnia Rafał Broniewski, odpowiedzialny za kontakty z mediami i współpracę zagraniczną. W ramach trzydniowego wydarzenia odbyły się wystąpienia, wywiady i debaty, które były transmitowane na żywo.

EKF w tradycyjnej, stacjonarnej formie odbędzie się w dniach 12-14 października. W tym roku świętować będzie swój 10. jubileusz.

- Jak co roku odbędzie się w Sopocie w Centrum Konferencyjnym Sheraton i będzie miał formę taką jak dotychczas, czyli pierwszy dzień plenarny, a kolejne dwa dni z podziałem na debaty równoległe. Program merytoryczny jest opracowywany według wskazań Rady Programowej EKF - przypomina Rafał Broniewski. Hasłem przewodnim tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego są "Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu".

W drugiej połowie października ma się także odbyć Kongres 590 w podkarpackiej Jasionce. Odbywające się każdego roku forum, gromadzi przedstawicieli stref ekonomicznych, instytucji okołobiznesowych, firm start-upowych, naukowców i ekspertów ekonomicznych. Na dniach zostaną opublikowane szczegółowe informacje odnośnie tegorocznej edycji Kongresu.

Open Eyes Economy Summit w listopadzie

W listopadzie zaplanowano Open Eyes Economy Summit - Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości. Organizatorzy potwierdzają money.pl, że jubileuszowa, 5. edycja wydarzenia, zostanie zorganizowana, a dodatkowo poszerzona będzie o nową formę uczestnictwa dzięki specjalnej wirtualnej platformie streamingowej.

- Całą obecną sytuację traktujemy w kategorii wyzwań, ale też szans na rozwój. Rozmowa o ekonomii wartości w roku 2020 jest jeszcze ważniejsza i potrzebna, dlatego nie ma mowy o odwoływaniu Open Eyes Economy Summit - mówi Tomasz Wojtas, dyrektor OEES.

Open Eyes Economy Summit tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 17 i 18 listopada. - Dla naszych gości opracowaliśmy specjalną hybrydową formę wydarzenia. Hybrydalność polegała będzie na organizacji programu stacjonarnie w ICE Kraków, natomiast widzowie uczestniczyć będą w kongresie poprzez nowoczesną angażującą platformę online. Przewidujemy również możliwość zaproszenia widzów do uczestnictwa stacjonarnego, na co jesteśmy organizacyjnie gotowi, jednak decyzję o tym podejmować będziemy bliżej samego wydarzenia - mówi Tomasz Wojtas.

Już niedługo ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie. Osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania dostępu do kongresu online poprzez platformę internetową, za pomocą której będą mogli m.in. oglądać wystąpienia, uczestniczyć w dyskusjach i networkingu. Po wakacjach zapadnie decyzja co do możliwości wprowadzenia do sprzedaży tradycyjnej formy wejściówki na dwudniowe wydarzenie w ICE Kraków. Dla osób, które zakupią wariant online, organizatorzy przewidują możliwość rozszerzenia biletu do wersji offline.

Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie pod znakiem zapytania

Wciąż nie wiadomo z kolei co z Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie. Decyzja odnośnie formuły organizacyjnej tegorocznego wydarzenia jeszcze nie zapadła.

- Cały czas monitorujemy sytuację epidemiczną i wynikające z niej zalecenia, dotyczące organizacji konferencji i kongresów. Podejmujemy wysiłki, aby spotkanie w ramach EFNI odbyło się również w tym roku. Mamy nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie w lipcu - mówi Kuba Giedrojć z Konfederacji Lewiatan, która przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot, od 2011 roku organizuje to wydarzenia.

To jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
długi i nos
2 lata temu
inflacja w Polsce to już ponad 20%, patrząc tak optymistycznie, drukowanie pieniędzy na całego, rozdawnictwo bezzasadne na całego, zarobki pisowców niebotyczne, te wszystkie plusy za kilka miesięcy nic nie będą warte, ubezwłasnowolnione sądy, propaganda w tvpis budzi wstręt i obrzydzenie, wyśmiewa się z nas już większość normalnych państw, święta inkwizycja za progiem, covid szaleje, szpitale zadłużone do granic wytrzymałości i premier mówi, że jest dobrze.
xxxl
2 lata temu
p. Morawiecki oddałeś pan kasę za makulaturę wyborczą ? czy zamiata pan pod dywanik
Drukujemy pie...
2 lata temu
500 złoty będzie warte tyle co teraz 50.
Gosia
2 lata temu
Premiermówi że wirusa nie ma zachęca do głosowania....to czemu online?
max
2 lata temu
Panie Mazowiecki, jesień w Polsce może być burzliwa i bardzo nieprzyjemna dla elity rządzącej. Są w Polsce grupy społeczne ludzi, którzy mogą protestować.