Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.04.2020 11:32

Koronawirus. Abramowicz apeluje o otwarcie siłowni po majówce

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w piśmie do ministra zdrowia zaproponował, by rząd od 4 maja zezwolił na otwarcie firm z branży fitness. Jak uzasadnia rzecznik, brak określenia terminu zniesienia ograniczeń dla branży powoduje, że nie ma ona możliwości funkcjonowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Puste siłownie mają szansę znów się zapełnić.

Rząd od przyszłego tygodnia zacznie odmrażać gospodarkę, co przekłada się na rezygnację z części obostrzeń wprowadzonych na czas walki z koronawirusem. Odblokowane mają zostać parki i lasy, ale zmiany dotyczą też sklepów i kościołów.

W sklepach ma zacząć obowiązywać limit oparty o metraż, a nie liczbę kas, dzięki czemu do większych sklepów wejdzie więcej klientów. To samo będzie dotyczyło kościołów i wiernych.

Zobacz także: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

W ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki rząd przewiduje m.in. otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki oraz zamkniętych w weekendy sklepów budowlanych (II etap).

Łagodzone mają być również obostrzenia dotyczących gastronomii. Jednak otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych oraz sklepów w galeriach handlowych przewidziano dopiero w III etapie. W IV, ostatnim, zaplanowanym przez rząd, etapie planuje się otwarcie teatrów i kin, salonów masażu i solariów oraz umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness.

Co jednak niezwykle istotne, nie określono terminów wprowadzanych tych zmian. Fakt ten jest niezwykle mocno krytykowany przez przedsiębiorców, których niepokoi ta niepewność.

Dotyczy to również branży fitness. W piśmie z 12 kwietnia Polska Federacja Fitness zwróciła m.in. uwagę na trudną sytuację finansową tej branży i wyraziła gotowość do "wznowienia bezpiecznej działalności (...) zgodnie z odpowiednimi obostrzeniami sanitarnymi".

W sobotę poparł ich Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. W liście do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego negatywnie zaopiniował projekt zmian w rozporządzeniu Rady Ministrów dotyczącym ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Wartość banknotów w obiegu wzrosła o 30,6 mld zł w pierwszym kwartale 2020 roku.
Koronawirus. Rekordowe wypłaty gotówki. Z bankomatów wyciągnęliśmy miliardy złotych

Abramowicz zawnioskował o zmianę tak, by zapisano, że 4 maja 2020 r. umożliwi się prowadzenie działalności klubom fitness. Jak napisał rzecznik: "precyzyjne dookreślenie możliwości prowadzenia działalności ukierunkowanej na sauny, baseny, siłownie czy kluby fitness".

W uzasadnieniu swego stanowiska Rzecznik MSP wskazał m.in., że brak określenia terminu zniesienia ograniczeń dla branży fitness powoduje, że działający w niej przedsiębiorcy nie mają możliwości funkcjonowania.

Donald Trump nie docenił siły koronawirusa. Każdy dzień to ponad 20 tys. nowych przypadków choroby w USA
Koronawirus w Polsce i na świecie. USA na drodze do miliona chorych, Hiszpanie z podobnym problemem jak Włosi

Ponadto Abramowicz, powołując się na zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia, wskazał, że "aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, parki, lasy, ograniczenia, koronawirus, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2020

GrandPytacie Państwo po co otwierać siłownie. Tym, którzy zadają takie pytanie proponuję stanąć przed lustrem, ściągnąć koszulkę i zobaczyć, jak super … Czytaj całość

19-04-2020

tomotwieraja koscioly, nosza ograniczenia dla gromadzacych sie tam 60+, a zakazuja dostepu do silowni i klubow fitness dla znacznie jednak mlodszych , … Czytaj całość

19-04-2020

zenektak pootwierajcie to dopiero koranwirus sie rozniesie jedno spocone po drugim lapie wydzielaja pot ludzie tego swinstwa nie otwierac lepiej te … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)